Література

Леся Українка хронологічна таблиця

Хронологічна таблиця «Леся Українка» ознайомить вас з найважливішими датами життя і творчості української поетеси. Хронологія включає знаменні події та віхи, які сформували її життєвий і творчий шлях.

1871: Леся Українка народилася 25 лютого в Новограді-Волинському, Україна. Вона отримала ім’я Лариса Косач, а згодом обрала псевдонім Леся Українка.

1882: У віці 11 років Леся Українка написала свій перший вірш «Милосердя», який став початком її літературного шляху.

1893: Опубліковано вірш Лесі Українки «Над синіми водами Дніпра», який утвердив її як визначний голос в українській літературі.

1897: У Львові відбулася прем’єра п’єси Лесі Українки «Лісова пісня». Вона стала одним із найвідоміших і найвпливовіших творів письменниці, в якому поєдналися фольклор і символізм.

1902: Вийшла друком збірка поезій Лесі Українки «Думи і мрії». Вона продемонструвала її ліричну та філософську глибину.

1913: Стан здоров’я Лесі Українки погіршився через туберкульоз, але вона продовжувала писати і перекладати твори до самої смерті.

1918: Леся Українка померла 1 серпня в Сурамі, Грузія, залишивши по собі неперебутню спадщину української літератури та активізму.

«Життя і творчість Лесі Українки продовжують надихати і знаходити відгук у читачів по всьому світу. Її потужна поезія та п’єси відображають її глибоку любов до України та відданість соціальній справедливості».

Ознайомтеся з наведеною нижче хронологією, щоб дізнатися більше про видатний життєвий і творчий внесок Лесі Українки.

Леся Українка: Хронологічна таблиця

Хронологічна таблиця життя і творчості Лесі Українки ознайомить вас з найважливішими датами в біографії української поетеси. У таблиці подано хронологію значущих подій та досягнень протягом усього життя поетеси.

РікПодія
1871Народження Лесі Українки
1889Публікація першого вірша
1893Одруження з Климентом Квіткою
1895Діагноз «туберкульоз
1897Публікація першої збірки поезій
1902Публікація п’єси «Лісова пісня»
1907Участь в Етнографічній виставці у Львові
1911Публікація драми «Богдана»
1913Смерть Лесі Українки
1914Посмертна публікація збірки «На крилах пісень»

Раннє життя і навчання

Хронологічна таблиця життя і творчості Лесі Українки ознайомить вас з найважливішими датами біографії української поетеси.

ДатаПодія
25 лютого 1871 рокуНародилася Леся Українка у Новограді-Волинському, Волинська губернія, Російська імперія
1880-1887Навчання у приватному пансіоні в Києві
1890-1892Вивчення літератури в Університеті Святого Володимира в Києві
1893Одруження з видатним юристом Климентом Квіткою
1898Діагноз «туберкульоз
1902Публікація першої збірки поезій
1903-1913Інтенсивний творчий період та активна участь в українському національному русі
1913Смерть Лесі Українки в Сурамі, Грузія

Ця хронологічна таблиця надає короткий огляд раннього життя та освіти Лесі Українки, висвітлюючи ключові події, що вплинули на її особистий та літературний розвиток.

Письменницька кар’єра та літературні досягнення

Хронологічна таблиця життя і творчості Лесі Українки ознайомить вас з найважливішими датами біографії української поетеси. Хронологія надає огляд її письменницької кар’єри та літературних здобутків.

ДатаПодія
25 лютого 1871 рокуНародилася Леся Українка (справжнє ім’я Лариса Петрівна Косач)
1884Публікація першого вірша «Щедрик»
1892Дебют як драматурга з драмою «Лісова пісня»
1893Вихід у світ збірки «На крилах пісень»
1897Завершення роботи над п’єсою «Богдана»
1901Вихід збірки «Думи і мрії»
1907Публікація віршованої драми «На руїнах»
1909Видання драми «Кам’яний господар»
1910Вихід збірки «Під чистим зоряним небом»
1 березня 1913 рокуСмерть Лесі Українки

Питання-відповідь:

Хто така Леся Українка?

Леся Українка, справжнє ім’я якої Лариса Косач-Квітка, була видатною українською поетесою, письменницею і драматургом.

Що таке хронологічна таблиця Лесі Українки?

Хронологічна таблиця Лесі Українки — це графік, який надає хронологічний огляд важливих подій та віх життя Лесі Українки.

Відгуки

Джеймс Сміт

Стаття «Хронологічна таблиця Лесі Українки» познайомить вас з найважливішими датами в житті та творчості української поетеси. Хронологія дає всебічний огляд життєвого шляху Лесі Українки, від її народження 25 лютого 1871 року до трагічної смерті 1 серпня 1913 року. Ця таблиця слугує цінним джерелом для всіх, хто зацікавлений у вивченні багатої та впливової спадщини цієї видатної жінки. Літературна кар’єра Лесі Українки розквітла наприкінці 19-го та на початку 20-го століть, а її твори продовжують надихати та захоплювати читачів по всьому світу. Пориньте у хронологію та відкрийте для себе ключові віхи життя і творчості Лесі Українки.

котик

Стаття про хронологічну таблицю Лесі Українки познайомить вас з найважливішими датами життя і творчості української поетеси. Хронологія дасть вичерпне уявлення про досягнення та віхи творчості Лесі Українки. Захоплююче спостерігати, як з роками розквітав її талант і як вона стала однією з найвизначніших постатей в українській літературі. Хронологія допоможе вам зрозуміти контекст, в якому вона писала свої вірші та п’єси, і як на її творчість вплинули соціально-політичні події її часу. Спадщина Лесі Українки продовжує надихати і захоплювати читачів по всьому світу, а ця хронологічна таблиця є ідеальною відправною точкою для заглиблення в її надзвичайне життя і творчість.

Емма Сміт

Стаття «Хронологічна таблиця Лесі Українки» познайомить вас з найважливішими датами життя і творчості української поетеси. Хронологія дасть всебічне уявлення про досягнення та внесок Лесі Українки в українську літературу та культуру. Як читач, я знаходжу захоплюючим заглибитися в хронологію життя цієї видатної поетеси, оскільки це дозволяє мені зрозуміти контекст і впливи, які сформували її художнє бачення. Мені особливо цікаво дослідити основні віхи її кар’єри та вплив її творів на українське суспільство. Загалом, хронологічна таблиця слугує цінним ресурсом для всіх, хто зацікавлений у глибшому вивченні життя та спадщини Лесі Українки.

Ліам

Стаття «Хронологічна таблиця Лесі Українки» є чудовим ресурсом для всіх, хто зацікавлений дізнатися більше про життя і творчість цієї української поетеси. Хронологічна таблиця містить стислий огляд найважливіших дат її біографії, що дозволяє читачам легко орієнтуватися у віхах її життя. Леся Українка є визначною постаттю в українській літературі, і ця таблиця є цінним інструментом для розуміння її внеску в літературний світ. Незалежно від того, чи є ви шанувальником її поезії, чи просто цікавитеся її життям, ця хронологія надасть вам ключові дати та події, які сформували її кар’єру. Не пропустіть цю можливість заглибитися в життя і творчість Лесі Українки!