Література

Довгі слова української мови

Українська мова славиться своєю багатою лексикою і довгими словами. Одним з найвідоміших прикладів є слово з 30 букв «дихлордифенілтрихлорметилметан», яке є назвою одного з пестицидів. Але це лише один з численних прикладів довгих слів, які можна знайти в українській мові.

Іншими прикладами довгих слів є «гідроелектростанція», «внутрішньоконтинентальний», «авіаконструктор», «екзистенційний», «гіперактивність», «паралелепіпед», «словосполучення», «орфографічний», «загальноосвітній», «складнопідрядне», «комплектування». Ці слова використовуються для опису різних понять і явищ.

Нові слова додаватимуться, а старі реконструюються, щоб відповідати сучасним вимогам та потребам нашого часу.

Довгі слова української мови часто зустрічаються в літературі, наукових текстах і в повсякденному спілкуванні. Вони додають точності і насиченості мови, а також допомагають передати важкі поняття. Бібліотекарі, лінгвісти, викладачі та інші фахівці використовуватимуться ці слова для передачі своїх думок та ідей.

Найдовші слова української мови

Найдовше слово українською складається з 31 букви «рентгеноелектрокардіографічного». Це слово внесено в книгу рекордів. На другому місці знаходиться слово «дезоксирибонуклеїнової», яке складається з 27 букв.

МісцеСловоКількість букв
1рентгеноелектрокардіографічного31
2дезоксирибонуклеїнової27

Слова з найбільшою кількістю літер

Слово з 30 букв: “дихлордифенілтрихлорметилметан” (назва одного з пестицидів).

Інші довгі слова української мови:

  • гідроелектростанція
  • внутрішньоконтинентальний
  • авіаконструктор
  • екзистенційний
  • гіперактивність
  • паралелепіпед
  • словосполучення
  • орфографічний
  • загальноосвітній
  • складнопідрядне
  • комплектування
  • реконструюються
  • інформаційний
  • забарикадувалися
  • бібліотекар
  • використовуватимуться

Складнощі написання довгих слів

Найдовше слово українською мовою складається з 31 букви «рентгеноелектрокардіографічного». Це слово внесено в книгу рекордів. На другому місці знаходиться слово «нещастящастя», яке складається з 15 букв.

Отзывы

Олександр

Як жінка, я завжди зацікавлена розширенням свого словникового запасу, тому стаття про довгі слова української мови непередбачувано привернула мою увагу. Вона є цікавим джерелом інформації про слова з різними кількостями літер, починаючи від відомого слова «дихлордифенілтрихлорметилметан», яке має 30 букв. Які ще є довгі слова в українській мові? Ця стаття розкриває такі цікаві приклади, як «гідроелектростанція», «внутрішньоконтинентальний», «авіаконструктор», «екзистенційний», «гіперактивність» та багато інших. Цікаво, як багато з нас знають такі слова та їх значення? Довгі слова української мови втілюють у собі багато інформації та можуть бути використані для розширення наших знань та розвитку. Крім того, довгі слова можуть бути цікавим викликом для нашої мовної компетенції та вправою для нашого мозку. Стаття також звертає увагу на використання довгих слів у різних сферах життя, таких як наука, освіта, література та інші. Наприклад, слово «складнопідрядне» застосовується в граматиці, а слово «інформаційний» використовується у сфері технологій та зв’язку. А «бібліотекар» — це людина, яка працює з книгами та інформацією. В цілому, стаття надихає нас розширити наш словниковий запас та використовувати різноманітні слова у нашому мовленні. Це дозволить нам бути більш виразними та точними у спілкуванні. Тому, я планую використовувати ці довгі слова у своєму повсякденному житті, щоб покращити свою мову та збагатити свої знання.

Олена Ковальчук

Дуже цікава стаття! Я завжди цікавлюсь українською мовою і її особливостями. Дізнавшись, що найдовше слово українською складається з 31 букви «рентгеноелектрокардіографічного», я була приємно вражена. Таке довге слово точно заслужує місце в книзі рекордів! Цікаво, на якому місці знаходиться це слово в цьому списку? Якщо воно на другому місці, то є цікавіші слова, які перевершують його за кількістю букв. Які це слова? Хотілося б дізнатися більше про цю тему і можливі перші місця в цьому рейтингу найдовших слів українською мовою. Велике дякую за цікаву статтю!

SweetDreams

Дякую за цікаву статтю про довгі слова української мови! Слово «дихлордифенілтрихлорметилметан» з 30 букв дійсно вразило мене. Як виявилося, українська мова багата на довгі слова. Наприклад, такі слова, як «гідроелектростанція», «внутрішньоконтинентальний», «авіаконструктор» і «екзистенційний» теж здатні скрутити язика. А що скажете про слова «гіперактивність», «паралелепіпед» та «словосполучення»? Це лише декілька прикладів, але переконана, що українська мова має ще багато цікавих довгих слів в своєму арсеналі. Я також дізналася, що довгі слова не тільки вражають своєю довжиною, але також мають свої значення. Наприклад, «орфографічний» означає пов’язаний з правильним написанням слів, а «загальноосвітній» — це про щось, що стосується загальної освіти. Такі складні слова, як «складнопідрядне», «комплектування» та «реконструюються», здаються мені цікавими і важкими для вимовляння. Ця стаття надихнула мене подивитися на українську мову з нової точки зору і вивчити більше довгих слів. Я впевнена, що такі слова, як «інформаційний», «забарикадувалися» та «бібліотекар», будуть корисними у моєму щоденному житті. Дякую за цікаву і пізнавальну статтю!