Корисні поради

Відстань між фруктовими деревами при посадці саду

Посадити плодові дерева

Фруктові дерева є одними з найбільш цінованих не лише тими, хто присвячений їх виробництву, але і як прикраса, або для того, щоб мати невелику плантацію з власною їжею (і, отже, не потрібно її купувати. Але, Чи знаєте ви, як садити плодові дерева?

Що стосується посадки плодових дерев, виникає багато сумнівів, чи можна посадити будь-який тип плодового дерева на будь-якому типі землі? Чи потрібно ділити на зони? І як далеко я повинен відставляти одне від іншого, щоб зробити їх продуктивними? Якщо у вас невелика ділянка, сад тощо. і ви розглядаєте можливість поставити кілька фруктових дерев, які не тільки плодоносять, але й затінюють, тоді це вас цікавить.

Як слід садити плодове дерево?

Посадка плодових дерев не представляє труднощів. Насправді це так просто, як зробити яму, вкласти дерево і покрити його коріння брудом. Але для досягнення успіху цього недостатньо. Необхідно взяти до уваги кілька важливих аспектів, які допоможуть вашим плодам осісти на землі і не загинути.

Зокрема, ми рекомендуємо наступне:

Посадіть підходящі плодові дерева

Так, ми знаємо, що якщо ви підете в розплідник, то знайдете багато фруктових дерев. Але не всі вони однаково пристосовуються до певних температур, клімату тощо. Крім того, впливає і область, де ви його розмістите. Тому потрібно брати до уваги вибирайте фрукт, який справді відповідає типу клімату, де ви його будете мати.

Наскільки це можливо, забути про екзотичні фруктові дерева; За ними складніше доглядати, і якщо ви новачок, це може доставити вам багато головних болів. Найкраще працюють цитрусові (лимонні та апельсинові дерева), яблуні та груші, вишні .

Звичайно, у кожного з них є точний період для посадки, тому ви також повинні це врахувати. Щоб дати вам уявлення, у січні та лютому саме час висаджувати вишню, яблуко, сливу, грушу . Але у випадку з цитрусовими чи персиковим деревом вам доведеться почекати до березня чи квітня.

Майте на увазі, де ви збираєтеся його садити

Фруктові дерева їм потрібно сонце. Щоб можна було багато. Тому доводиться вибирати сонячну ділянку і там, де дерево може рости без проблем з ним. Пам’ятайте, що вони ростуть, і це означає, що вам потрібно розрахувати, наскільки великим він буде в майбутньому, щоб згодом він не заважав (бо пересадка його, хоча це можливо, дуже напружує фруктові дерева).

Не розміщуйте його занадто близько до інших конструкцій (будинок, басейн . ), тому що коріння будуть поширюватися, а також його гілки, і якщо він знаходиться поруч із такою установкою, це може вплинути на його основи та завдати шкоди.

Тепер, коли ви маєте на увазі ці два ключові моменти, пора переходити до посадки плодових дерев. Однак ви повинні знати, що їх можна не тільки садити в саду; Ви також можете розглянути можливість покласти його в горщики. Цей варіант використовується, коли дерево ще маленьке, або якщо ви не хочете, щоб воно сильно росло. І кожен метод має свої потреби. Ми тобі говоримо.

У горщиках

Якщо ви збираєтеся садити плодові дерева в горщиках, ми рекомендуємо щоб не доводилося пересаджувати його так часто, оскільки горщик занадто малий, вибирайте середнього розміру. Таким чином, ви забезпечите, щоб він проіснував мінімум 2-3 роки, а плоди легше осіли (тим більше, що, коли вони зазнають стресу, вони часто перестають плодоносити на рік і більше).

Кроки, які ви повинні виконати, такі:

  1. Виберіть горщик відповідного розміру для вашого фруктового дерева.
  2. Виберіть підходящу землю для цього плодового дерева. Земля, яку потребують цитрусові, не така, як яблуня. Крім того, навіть якщо ви цього не знаєте, це впливає на якість плодів, їх смак тощо. тому краще вкласти в це трохи більше грошей для кращих результатів. І дерево, і ваше піднебіння будуть вдячні вам.
  3. При посадці наповніть горщик грунтом приблизно наполовину. Не запікайте його занадто сильно, просто погладьте його кількома руками, щоб воно стало «пухнастим». Це гарантує, що вода буде добре фільтруватися і що коріння не загниють.
  4. Після того, як у вас є земля в горщику, покладіть плодове дерево. Тут у вас є два варіанти: якщо у плодового дерева коренева кулька з грунтом, ви можете відкрити його і мало і посадити як є; але ви також можете очистити весь старий ґрунт, який у ньому є, щоб не залишилось сліду, і таким чином забрати поживні речовини з іншого нового ґрунту.
  5. Покрийте дерево ґрунтом таким чином, щоб воно залишалося твердим, щоб во
    но не танцювало. Так, вам доведеться докласти трохи сили, щоб добре це зафіксувати, тому не економте на бруді, щоб зробити його ідеальним.
  6. Поливайте водою, раджу не надто багато, тому що дерево може бути під напругою, і в той момент це не займе багато. Але добре подивитися, чи може йому знадобитися більше землі (з водою земля може спуститися, і вам доведеться заповнити трохи більше).
  7. Нарешті, розмістіть висаджене плодове дерево в напівтінистому місці. Протягом 2-3 днів він повинен бути там, перш ніж покласти його прямо на сонце, тому що він повинен адаптуватися.

У саду

Si VAS посадіть фруктові дерева у своєму саду, кроки, які ви повинні зробити, дуже схожі на кроки горщика, але вони мають певні особливості, які ви повинні враховувати. Ви хочете знати, які вони?

  1. Увімкніть великий отвір. Щоб дати вам уявлення, цей отвір повинен бути вдвічі ширшим за розширене коріння, яке має дерево. Якщо він невеликий (той, який ви купуєте в супермаркетах або з обмеженими пропозиціями), ви побачите, що їм не потрібно багато; але якщо ви купуєте їх у розплідниках, деяким може знадобитися велика ширина.
  2. Загалом, дірка була б ідеальною, якби вона була 60 см х 60 см. При глибині 60-70 см цього більш ніж достатньо.
  3. Додайте трохи основи до основи. Багато хто також користується можливістю покласти компост та інші органічні поживні речовини, але тут це буде залежати від того, багата грунт поживними речовинами, які потрібні дереву чи ні. Або якщо ви хочете вдосконалити своє виробництво або якщо воно працює своїм шляхом.
  4. Покладіть плодове дерево. Тепер настав час розмістити плодове дерево. Обов’язково добре відцентруйте, щоб усі коріння мали однаковий простір (або майже) і могли бути добре розміщені. Тепер вам доведеться кинути бруд, щоб закопати коріння. Для цього ущільніть грунт руками та ногами, щоб уникнути повітряних кишень (все, що вам потрібно, – це врешті-решт відсутність ґрунту та / або шкідників атакувати вас).
  5. Вода. Останній крок – поливати, але, як ми вже говорили вам раніше, намагайтеся не перестаратися. Краще поливати частіше кілька днів, щоб побачити, як грунт осідає, і додати більше, якщо потрібно провести з поливом і загниванням коріння.

Одна порада полягає в тому, що якщо у вас є тварини, захищайте своє дерево протягом декількох тижнів, поки воно не звикне до того, що воно там знаходиться (особливо якщо ваші домашні тварини схильні «атакувати» дерева). І якщо ви бачите, що воно хитається, непогана ідея – поставити репетитора, який допоможе йому залишатися вертикальним, поки він не закріпиться на землі.

Яка відстань повинна бути між фруктовими деревами?

Один із сумнівів, який виникне у вас при посадці плодових дерев, особливо якщо їх більше одного, полягає в тому, чи потрібно дотримуватися певної відстані між ними. І правда в тому, що так.

Фахівці рекомендують, якщо ви збираєтеся садити фруктові дерева у саду, поважайте відстань між деревами не менше трьох метрів (все навколо вас). Це гарантує, що коріння має достатньо місця для росту, не заважаючи іншим деревам чи рослинам.

Коли садити плодові дерева?

Як ви думаєте, чи можна садити фруктові дерева в будь-який час року? Ну, правда в тому, що ні. Загалом, нам слід почекати, поки фруктові дерева увійдуть у своєрідну «сплячку», тобто, щоб сік уповільнився в дереві, заснувавши його, щоб посадити їх, і вони добре адаптуються до свого нового Місцезнаходження.

La посадка плодових дерев проводиться в осінньо-зимові місяці, хоча є деякі, що це майже навесні, коли їх садять. Щоб дати вам уявлення:

  • Яблуко, груша, слива: січень-лютий.
  • Лимонне дерево, апельсинове дерево: березень.
  • Персик, нектарин . березень
  • Вишня, гранат: січень-лютий.

Повний шлях до статті: Садівництво на » JARDINERÍA » Фруктові дерева » Посадити плодові дерева

Будьте першим, щоб коментувати

Схема саду плодових дерев

Обрано ділянку, враховано всі чинники, які впливають на ріст і розвиток рослин, отже, можна розпочинати посадку. Але спочатку фахівці радять скласти схему посадки саду. Існує кілька варіантів висадки. Правильно підібрана схема плодового саду допоможе спростити догляд і домогтися гарного врожаю.

Що врахувати перед вибором схеми

Під час посадки слід враховувати деякі чинники:

  • розмір площі, виділеної під сад;
  • рельєф ділянки для саду;
  • який тип ґрунту на ділянці допоможуть визначити рослини-індикатори;
  • розташування ґрунтових вод;
  • переважно, як
    і вітри дмуть;
  • сторони світу.

Види схем

Схема плодового саду буває: квадратична, шахова, трикутна, горизонтальна.

Квадратична

Використовується найчастіше, оскільки це дуже зручно. Саджанці висаджують рівним рядами. При цьому враховують їхнє подальше зростання і в майбутньому максимальний розмір крони. Ця схема дає змогу раціонально використовувати територію. Між високими рослинами відстань має бути не менш як 4 метри, в ряду 5-6 метрів. Для класичних рослин достатньо відстані 3,5 метра. Для карликових сортів 2,5.

Така схема саду найкраща для рослин, які не потребують багато сонячного світла. Часто так висаджують груші та яблуні.

Шахова схема

У цьому разі саджанці висаджують рівними рядами, але між чотирма розташовують ще один. Це передбачає більш щільну посадку. Потрібно враховувати, що саджанці мають бути невеликі, з не дуже розвиненою кроною. Рекомендують використовувати цей варіант для висадки на ділянках з великим ухилом. Коренева система добре захищатиме ґрунт від сповзання і вимивання.

Відстань між деревами до 4 метрів, а в ряду до 6 метрів. Рослини не затінюють одна одну. Така схема саду плодових дерев хороша для посадки багатьох фруктових дерев.

Трикутна схема посадки саду

При такому варіанті дерева садять щільніше. Можна вирахувати відстань, яка є оптимальною для них. Максимальний розмір крони подвоюємо. Так, якщо вона до 3 метрів, то між деревами має бути не менше 6 метрів з усіх боків.

Така схема саду плодових дерев дає змогу висадити саджанців на 15% більше. Освітлення достатньо для всіх рослин. Підходить для багатьох плодових культур.

Горизонтальна схема

Має на увазі посадку рослин по горизонтальних лініях. Використовується на горбистих ділянках. Фруктові дерева висаджують на південному боці схилу. Максимальна висота стовбурів спрямована в північний бік. Це дає можливість зменшити ерозивні процеси в ґрунті. Сонячного світла залишається достатньо.

Так можна висаджувати будь-які плодові дерева. Відстань у цьому разі не менше 3 метрів між саджанцями і в рядах до 5 метрів.

Схема для посадки колоновидних саджанців

Підходять для маленьких садочків. Не займають багато місця. Потрібно садити на південному боці саду. Не бояться близьких ґрунтових вод.

  1. Місце має бути захищене від вітрів і добре освітлюватися.
  2. Посадкова яма має бути 50 на 50 см. Готувати її потрібно з осені, заклавши в неї компост.
  3. Внести мінеральні добрива. За високої кислотності ґрунту додати доломітове борошно. У яму з глинистим ґрунтом на дно кладуть дренаж із піску і щебеню.
  4. Накрити шифером до весни, якщо висадка буде не восени.
  5. При посадці обрізають кінці кореня і розправляють їх дбайливо в ямі. Місце щеплення на 5-6 см від землі.
  6. Ущільнити ґрунт і рясно полити.

Між саджанцями має бути близько 40 см, а між рядами 90 см. Нижче схема посадки колоновидних дерев.

Відстані для кожного виду плодових дерев

Коли обрано схему саду, потрібно не забути врахувати терміни експлуатації та відстань між кожним видом плодових дерев.

Від паркану або від будь-якої іншої споруди необхідно залишити зазор.

Помилки садівників

Яких помилок припускаються під час вирощування плодових дерев:

  1. Відстань між саджанцями менша, ніж має бути. У підсумку одні затінюють інші. Урожай дозріває не рівномірно.
  2. Садять не враховуючи сумісність дерев, що призводить до складнощів у боротьбі зі шкідниками та хворобами.
  3. Не враховую рельєф ділянки, що призводить до нестачі вологи або надлишку.

Правильне розташування плодових дерев у саду підвищує їхню врожайність. Необхідно враховувати багато чинників під час вибору місця, під час посадки і обов’язково забезпечити саджанцю необхідний догляд. Тільки в цьому разі сад буде радувати врожаєм довгі роки.