Коли краще їхати на відпочинок в Єгипет до теплих морів та величних пірамід
Бажання відпочити саме в Єгипті серед українців набуло величезної популярності. Туристів приваблюють яскраві фарби цього краю з багатою історією, привабливе морське узбережжя, маса сонячних днів. Тому Єгипет зустрічає туристів упродовж 365 днів, сюди з’їжджаються мандрівники з усього світу. Звичайно, не можна забувати про “високі” і “низькі” сезони. Вони відзначаються на всіх курортах, і Єгипет не є винятком.
Вибираючи дату поїздки, насамперед слід враховувати, що температура в цих краях буває не завжди максимально комфортною для кожного конкретного мандрівника. Тож час поїздки потрібно вибирати виключно на свій смак.
Курортний Єгипет летимо у відпустку навесні
У весняний період погода в Єгипті вважається комфортною в усіх відношеннях. Можна проводити час:
- загоряючи на пляжі;
- довго прогулюючись пішки;
- розглядаючи багато цікавого, древнього за сприяння екскурсоводів.
Адже тепле море і чисті пляжі – це далеко не весь Єгипет. Ця країна переповнена архітектурними пам’ятками, давніми знахідками. Так що варто поринути в її історію, перейнятися культурою курортів.
В березні
Погода спекотна, все ще трохи вітряна. Помірні вітри проходять через пустелю, насичуючи повітря піском. Під час прогулянок бажано хоча б захищати очі сонячними окулярами. Купання у березні – забава скоріше для загартованих туристів, море ще досить не прогрілося. Денна температура досягає показників від +25 °C до +27 °C, тоді як у нічні години градусник показує лише +15 °C. Теплий одяг не завадить, краще такі речі прихопити з собою.
В квітні
Стає спекотно (+32 C – +33 C). Море вже встигає добре прогрітися, тому кількість туристів помітно зростає. Відповідно, ціни на відпочинок у цій північноафриканській країні також починають зростати.
В травні
Це ідеальний час для перебування на пляжі. Щодня сяє сонце, море тепле. При цьому виснажливої спеки, що заважає легко переносити прогулянки, поки що немає.
Курортний Єгипет відпочинок влітку
Якщо мандрівник любить спеку, тоді йому більше підійде відпочинок в Єгипті саме влітку. Однак тривалі прогулянки містом або участь у багатогодинних екскурсіях у цей період стають обтяжливими. Зате пляжний відпочинок – ідеальне проведення часу. Достатньо мати:
- сонцезахисні окуляри;
- придатний головний убір;
- креми, склад з підвищеним вмістом SPF.
Туристу не варто сподіватися, що давньоєгипетський бог Ра, що втілює Сонце, пощадить саме його.
В червні
Вартість путівок цілком доступна. Адже у багатьох курортних державах відкривається високий сезон, і тут Єгипет виграє. Температура у червні не піднімається вище 35-37 C. Причому південна частина країни залишається більш прохолодною. Так що багато туристів віддають перевагу відпочинку в Ель-Гуні або ж у Хургаді, де температура в червні не буває спекотніше 30-32 C.
До речі, навіть сильну спеку легше переносити біля води. Так що туристи більше часу проводять на пляжах, хоча в найспекотніший години (з 11 до 16 годин) пляжі також пустіють.
В липні
Цей місяць в Єгипті вважається найспекотнішим, повітря прогрівається до 40 C. Туристу, який страждає від дії спеки або від серцево-судинних захворювань, бажано вибирати інший сезон. До того ж огляд міських пам’яток, пейзажів та історичних місць у таку спеку навряд чи принесе задоволення.
В серпні
Це період для подорожей зазвичай вибирають любителі багато засмагати на пляжі, біля басейну. Довгі прогулянки у серпні виявляються стомливими, оскільки панує безхмарна спекотна погода. Можна отримати сонячний удар чи сильні опіки, якщо проявити безпечність.
Курортний Єгипет для путівки восени
На всіх єгипетських курортах це найкращий час – високий сезон. Можна зайнятися активним відпочинком або проводити основний час на пляжі, для будь-якого різновиду відпочинку осінь тут вважається максимально комфортним часом. Відзначиться незначне похолодання, але тільки посилить комфорт. Море залишається таким же теплим, купатися і розважатися водними видами спорту, як і раніше, приємно.
Під кінець осені погода трохи псується через вітри. Але вони не сильні та надто негативно вплинути на настрій відпочиваючих навряд чи зможуть.
В вересні
У Єгипті цього місяця все ще спекотно, але поступово стовпчик термометра опускається. До кінця місяця вже не 40 градусів спеки, а 32-33 C. Цей період вважається “оксамитовим сезоном”. Це можливість для мандрівників не тільки насолодитися пляжним відпочинком, а й на власні очі побачити вічні піраміди, інші визначні пам’ятки.
В жовтні
Середина осені – добрий час для відпочинку на сонячному узбережжі, це можливість для будь-кого бажаючого продовжити літо. Тож багато українців прагнуть провести відпустку саме у жовтні, відвідавши Єгипет.
Стає тепло, а не спекотно. Температура повітря не піднімається вище 28-30 °C. Вода тепла, приємна, досягає 25 градусів. В результаті для туристів відкриваються не тільки пляжі, а й можливості торкнутися Вічності. Гості Єгипту вирушають у долину мумій або до пірамід.
Традиційний карнавал – Дату 22 жовтня добре пам’ятають усі єгиптяни. Це день фараона Рамзеса ІІ. У гостей Єгипту з’являється можливість поринути у місцеву атмосферу, стати глядачами невеликого карнавалу.
В листопаді
Стає трохи прохолодно. У нічні години повітря прогрівається до позначки +15 C, максимум – до +17 C. Отже легка куртка, светр – дарма взяті в дорогу, не завадять. Вдень тепло, як і раніше (+30 °C). І море все також манить охочих скупатися.
Якщо планується відпочинок з маленькими дітьми, листопад в Єгипті – найкращий час. На вулицях вже не так спекотно, туристів стає менше, тож ціни на путівки знижуються.
Курортний Єгипет тури взимку
Купатися в цей період також можна, але для цього слід відвідати південні курорти, такі як Шарм-ель-Шейх. І все ж таки взимку гостей Єгипту більше цікавлять захоплюючі екскурсії, а не пляжі. Взимку температура повітря тут вважається максимально комфортною, щоб робити піші прогулянки. З’являється можливість без поспіху розглядати:
- архітектурні пам’ятки;
- історичні древності;
- природні парки;
- дивовижна краса міських пейзажів.
Причому таких місць у Єгипті безліч. А ось планувати відпустку взимку на узбережжі Середземного моря не варто. Відпочинку заважатимуть часті вітри, та й вода стає прохолоднішою. Натомість узбережжя Червоного моря готове до прийому гостей: можна проводити час на пляжі, а можна активно включитись в екскурсії.
В грудні
Для комфортного відпочинку у вказаний період погода сприяє найбільше. До того ж, це шанс втекти від сніжно-морозної української зими та продовжити для себе літо. Вирушаючи у захоплюючу подорож у грудні, турист зможе яскравіше відчути атмосферу Єгипту, яскраві особливості його народу. Червоне море зустріне його чистими піщаними пляжами. Навіть якщо не доведеться скупатися, все одно це можливість втекти від холодної вітчизняної зими, а ще досхочу надихатися солоним морським повітрям.
Особливості турів в грудні
Відвідування курортного краю на початку грудня – це ще й можливість трохи заощадити. А ось під кінець місяця у всіх готелях ціни суттєво зростають. Відзначається величезний приплив туристів, які бажають відзначити Новий рік саме на єгипетських курортах.
В січні
Для святкування Нового року та Різдва дуже багато співвітчизників тепер вирушають саме до Єгипту – такого сонячного та теплого. Хоча у святковий період вартість турів суттєво зростає, до кінця місяця путівки помітно дешевшають.
У січні єгипетські моря стають не найкращими місцями для купання. Навіть на південних курортах повітря прогрівається лише до +24-25 C. Вночі температура опускається до +16-17 C (на деяких курортах ще холодніше – максимум 12-13 градусів). Натомість така погода сприяє подорожам легендарною країною..
Захочеться на власні очі побачити:
В лютому
Останній зимовий місяць, нарівні із січнем, вважається найхолоднішим. Повітря прогрівається слабо – до +18-22 град. А для прогулянки в нічний час знадобиться одягнути куртку (12-15 C).
Червоне море, як і раніше, придатне для купання, температура води зберігається в межах +22-23 C. Крім традиційного купання, туристу неодмінно сподобаються:
- прогулянки на квадроциклах;
- особиста участь у дайвінгу;
- професійні гонки на джипах;
- прогулянки місцями з древностями, що збереглися.
Майбутньому туристові на замітку
При виборі часу відвідування Єгипту туристу необхідно враховувати, який вид відпочинку йому виявиться оптимальним. Адже комусь більше подобається пляжний відпочинок, а хтось надає перевагу більш активному – з багатоплановою екскурсійною програмою, з тривалими пішими прогулянками.
У будь-якому випадку мандрівника очікують у Єгипті:
Насолодитися відпочинком по максимуму можна і в грудні, і в липні. Кожен турист неодмінно повернеться додому з безліччю незабутніх вражень. Так що залишається зібрати валізи і приготуватися до подорожі – такої яскравої та захоплюючої!
Популярні матеріали
Корисне
- Новини
- Терміни та скорочення
- Картки зв’зку
- Блог
- Туроператори України
- Pegas Touristik
- Join UP!
- Anex Tour
- Tez Tour
- Coral Travel
- TUI Україна
- Mouzenidis Travel
- Зевс Тревел
- Аккорд Тур
- Kompas
- TPG
- Феєрія
- Альф
- Хто такі «ТурПошук»?
- Як вибрати підходящу путівку?
- Як забронювати тур?
- Як і де можна оплатити поїздку?
- Які документи потрібні для оформлення путівки?
- Ми в іншому місті, що робити?
Якщо верблюди та пляж набридли: як у Єгипті провести відпустку з користю
Отже, ви уже експерт із пляжного відпочинку і вирішили психанути, поїхавши у подорож цією давньою країною.
Усі друзі вам заздрять. Грудень. Єгипет. В Україні — мінус п’ять. А там хоч і не спекотно, але все одно від 10° до 21° тепла.
Ви й самі собі заздрите. Не розуміючи, в яку оборудку потрапили. Адже подорож буде довгою і аж надто інформаційно насиченою.
Єгипет такий відпочинок нині інтенсивно пропагує. Країна фінансово постраждала від коронавірусу, адже туризм до пандемії був однією із найприбутковіших галузей. Нині все не так райдужно, тож туристів намагаються привабити чимось новеньким і в такий спосіб оживити свою економіку.
Якщо зважились – перші поради такі:
- щодо погоди – не дайте назві Єгипет себе обманути. Вечори тут холодні. І якщо вдень можна пройтись і у футболці, то вже після 17.00, коли сяде сонце, ви зрозумієте, що хай і коротка, але зимова куртка зайвою не буде;
- якщо до Єгипту вилітаєте регулярним рейсом, будьте готові назад повертатися також ним. Тобто, скористатись на зворотному шляху чартером, приміром, із Хургади, не вийде;
- всередині країни літають місцеві авіалінії. Вони більш-менш пунктуальні, комфортні та безпечні. А квитків на літак потребуватимете багато. Це може бути не дуже дешево;
- також треба мати багато пам’яті у телефоні, бо захочете фотографувати все;
- кишенькові гроші краще брати дрібними купюрами. Долар тут ходить, але здачу із нього отримаєте єгипетськими фунтами за курсом, що вигідний продавцям. Утім, банкомати працюють справно. Можна зняти фунти і там;
- ну, торгуватися не вчу. Бо ви це вже вмієте.
Наша перша зупинка – Каїр. Із нього найлегше потрапити до долини Гіза. Саме там розташована легендарна піраміда Хеопса та Сфінкс, який її охороняє. Найвища у Єгипті піраміда – одне із семи чудес світу. Піраміда нараховує 210 ярусів і складена із 2,5-тонних блоків. Як це робили єгиптяни 4,5 тис. років тому, звісно, загадка.
Насправді пірамід там досить багато. Серед найстаріших — піраміда матері Хеопса. Її знайшли американські археологи, які проводили розкопки, починаючи із 1902 року, адже територія була засипана піском. Хоч поховання було розграбоване, а мумії так і не виявили, учені припускають, що Хетепхерес Перша була однією із перших правительок, яких муміфікували. Її піраміда – не такої ідеальної форми, як хеопсівська. Гіди розказують, що поховання спочатку були нижчими і більш пласкими, а уже потім давні архітектори винайшли форму, яка збирає найбільше сонячної енергії.
Найстаріша піраміда Гізи відома менше, ніж піраміда Хеопса. Тому торговці сувенірами залишать вас тут у спокої і дозволять ретельніше роздивитися старі камені та залишки стін і колон.
Щоправда, нав’язливий сервіс можна зрозуміти. Другий рік туристів у країні мало. У 2015 році сюди припинили літати росіяни – через авіакатастрофу свого чартеру над Сінаєм. Потім вдарила коронакриза. За цей час потік туристів зн
изився вдвічі – з шести до трьох мільйонів людей на рік. І тільки зараз все стає на круги своя. Але люди, що традиційно торгують під пірамідами, за цей час сильно збідніли. Так що покататися на верблюді і купити статуетки — все за 1-3 долари вам будуть пропонувати більш ніж наполегливо.Ще година автобусом — і перед вами Національний музей Єгипетської цивілізації. Від квітня тут виставляють мумії із Долини Царів, що неподалік Луксора.
Їх 20. Це 18 фараонів-чоловіків і дві королеви, серед яких перша і найуспішніша жінка — фараон Хатшепсут. Фотографувати їх категорично заборонено, та і не дуже хочеться, якщо чесно. А от у верхній залі можна подивитись, що фараонам та знаті клали до гробниць. Давні єгиптяни вважали, що людина, помираючи, переходить до іншого світу, тому найнеобхідніше їй клали із собою. Це справжній скарб для істориків, які досить легко тепер можуть відтворити побут давніх єгиптян.
Коли автобусом повертатиметеся до готелю, краще не переглядати численні фото. Озирніться навколо і побачите, як живуть єгиптяни нинішні.
Їхні будинки, переважно, не мають дахів. Ця хитрість допомагає уникати податку на нерухомість. Гіди розповідають, що халупи поряд із Долиною Гіза скоро знесуть і зведуть фешенебельний район, а це уже не так яскраво.
Але це ще не кінець подорожі, далі буде Асуан і численні храми, куди автобусом дістатися проблематично.
До Асуана можна потрапити літаком, а там пересісти на один із кораблів. Круїз коштуватиме від $210 до $480 – і це залежатиме від кількості днів — (від 2 до 5) і від зірковості судна. На нашому було триразове харчування, а от із напоями – дещо складніше. За них переважно доведеться платити додатково – за цінами недешевого ресторану.
Лайнер живе за графіком, в якому прописані і роздача безкоштовних напоїв, і вечірки. Скористатися басейном на верхній палубі взимку навряд чи вдасться: холодно. Але зробити кілька фотографій і роздивитися береги Нілу і побут місцевих можна. Також лайнер зупиниться біля храмів, про які українці чули вкрай мало.
Наприклад, Ком-Омбо. Цей храм почали будувати понад 2 тис. років тому. Тут є два святилища. Одне збудували на честь Бога Крокодила – Себека. Інший — на честь яструбоголового Бога Гора. На стінах можна роздивитися, як вдягалися, і навіть, як лікувалися давні єгиптяни.
Щодо крокодила — то ця тварина була для єгиптян священною. Вона символізувала води річки Ніл, яка влітку розливалася, насичуючи території родючим мулом – і це сприяло гарному врожаю. До речі, чим рясніше розливалася річка, тим вищі податки платили селяни. Поряд із храмом є музей із муміями крокодилів, яким єгиптяни вклонялися.
Вже за кілька годин ви допливете до іншого цікавого храму – Едфу. Він другий найбільший після Карнаку, а дорога до нього від судна – вкрай колоритна. Орендуєте візок, запряжений худющими кіньми, усю дорогу чуєте від кучера знайому фразу: Дайте долар, дайте долар. Із такими самими вимогами до вас підбіжать і діти візника. Та бонусом не через скло побачите, як живуть місцеві, де вони купують хліб, як ходять на шопінг, їздять на віслюках та катають туристів на велотаксі тук-туках.
Храм Едфу – святилище любовних побачень Богині-Корови Хатхур із Богом-яструбом Гором. Щоби створити богам інтим, священнослужителі храму Дендери відправляли до Едфу статую Хатхур і зачиняли зі статуєю Гора на два тижні. У Храмі також була найдавніша у світі бібліотека, а в одній із кімнат була храмова лабораторія. На стінах лишились рецепти мазей. Для фотографій, яких не мають інші туристи, локація дуже слушна. Адже наші поки що доїжджають до Едфу вкрай рідко.
Наступного дня корабель довезе вас до Луксора. Його називають музеєм просто неба. Адже саме там розташований найбільший храмовий комплекс Карнак. За 2,5 кілометра від нього – Луксорський храм. А з листопада їх знову зв’язує Алея Сфінксів. Її почали розкопувати ще 1946 року. Тоді з-під мулу та піску витягли із три сотні сфінксів. Частина із них понівечена, однак нинішні реставратори зібрали із залишків нових. Саме цією дорогою раз на рік ходила процесія, яка уславляла розлиття Нілу. Нині ж чимчикують туристи.
Видихнути пригоду варто б у курортній Хургаді. Та за день відпочити не вдасться – надто багато вражень. Узимку в містечку зовсім не спекотно, однак влізти у воду десь годинки після 10-11 цілком реально. Особливо усвідомлюючи, що вдома дещо холодніше.