Правила гри в волейбол, позиції, розстановка гравців, як правильно грати і подавати, скільки сетів, схема зон подач на майданчику, правила змагань з волейболу
Волейбол — спортивна гра, історія виникнення якої бере початок з 1895 року. Офіційні правила даного змагання будуть розглянуті в даній статті.
Автор, який створив гру, — Вільям ДЖ. Морган, викладач одного з коледжів Холиока в США. Під час одного із занять він зафіксував двометрову сітку, через яку учні кидали баскетбольну камеру. Цій грі він дав назву «Минтонет», а через пару років вже запустили перший волейбольний м’яч у виробництво.
Нижче наведена теорія, яку необхідно знати для даної гри.
Коротко про правила гри у волейбол
Короткий зміст: майданчики двох команд розділяє сітка, через яку перекидають м’яч так, щоб він опинився в межах поля суперника. Для цього у кожної команди є право торкнутися м’яча 3 рази і також допустимо на блоці торкнутися м’яча.
Дивіться також: Пеларгонія зональна: що це за квітка, фото та опис кращих сортів – Тоскана, Люстра Скарлет і Махрових, догляд в домашніх умовах, вирощування з насіння
Гра починається з подачі м’яча, далі слід розіграш до торкання м’ячем поля, вихід за сітку або помилка команди. За виграш у розіграші команда заробляє 1 очко.
Після кожного вдалого розіграшу гравці зсуваються на 1 позицію вперед за годинниковою стрілкою.
Дізнайтеся все про позиції гравців
У волейболі по 6 гравців з кожного боку. Троє гравців розташовані на передньому майданчику, а троє на задньому майданчику. Гравці повинні обертатися за годинниковою стрілкою щоразу, коли їх команда виграє подачу, щоб їх позиції на майданчику змінилися. Однак їхні позиції в команді можуть залишатися дещо однаковими, оскільки певні гравці завжди несуть відповідальність за налаштування, копання чи атаку. Зазвичай гравці в першому ряду будуть нападниками та блокаторами, тоді як гравці в задньому ряду будуть перехожими, землекопами та посередниками. Однак ці ролі не встановлені, і різні команди можуть застосовувати різні стратегії волейболу.
Ось список типових позицій волейболу та ролей, які вони виконують у команді:
Основна робота сетера – поставити м’яч у ідеальне місце для нападників. Зазвичай вони приймають передачу від іншого гравця і вживають другий штрих. Вони намагатимуться м’яко підняти м’яч у повітря на потрібній висоті, щоб нападник пробив м’яч на поле суперника. Сеттер також виконує правопорушення. Вони повинні бути швидкими як фізично (щоб дістатися до м’яча), так і розумово (щоб вирішити, де і кому встановлювати м’яч). Захисник волейбольної позиції дуже схожий на розігрувача баскетболу.
Середній блокувальник
Ця позиція волейболу є як основним блокувальником, так і нападником для середини сітки. Команди вищого рівня часто матимуть 2 гравців, які одночасно грають на цій позиції на майданчику.
Зовнішній нападник зосереджений на лівій стороні майданчика і, як правило, є основною атакуючою позицією. Вони, як правило, отримують більшість сетів і більшість атакуючих ударів у грі.
Тижневий нападник розташований праворуч від майданчика. Це зловмисник резервного копіювання. Їх основною роботою є блокування проти сторонніх нападників іншої команди.
Волейбольна позиція, відповідальна за оборону, – ліберос. Цей гравець зазвичай отримує подачу або викопує атаку. Існують унікальні правила і для цієї посади. Вони носять майку іншого кольору з решти команди, і вони можуть замінити будь-якого гравця на майданчику, як правило, замінюючи гравця на задньому ряду.
Навички позиції волейболу
Нападники, нападники та блокатори, як правило, високі гравці, які можуть стрибати високо. Вони повинні вміти стрибати вище сітки на шипи та блоки. Сеттери та гравці ліберос повинні бути швидкими та вміти передавати та встановлювати м’яч з великим контролем.