Як вибрати чоловічі шкарпетки: поради стилістів, які варто взяти на озброєння
Чомусь на шкарпетки більшість чоловіків не звертають зовсім ніякої уваги. Але дуже і дуже даремно. Адже це маленька, але надзвичайно важлива складова чоловічого гардеробу. Розповідаємо, як правильно вибрати чоловічі шкарпетки, аби завжди виглядати бездоганно!
До твоєї уваги кілька порад з підбору чоловічих шкарпеток, якими з тобою залюбки ділиться Men 24. Візьми на озброєння!
Шкарпетки бувають різними
Як ти вже зауважив, шкарпетки бувають не лише чорними, не лише довгими, і не лише з діркою на великому пальці. Гаразд, це був жарт. Насправді шкарпетки розділяються у залежності від:
- цілі (для офіційних заходів, спорту або відпочинку, повсякденного носіння або урочистих подій);
- матеріалу (бавовна, бамбук, льон, вовна, шовк, кашемір, трикотаж);
- сезону (теплі для зими, тонкі для літа);
- спеціальні (термошкарпетки – для інтенсивних занять спортом або єдиноборствами, гірських сходжень та прогулянок).
У шкарпеток буває різна довжина
Ультракороткі. Їх ще в народі називають шкарпетками-невидимками або слідами. Це відмінний варіант для літнього взуття, яке можна носити й без шкарпеток. Особливість таких шкарпеток полягає в тому, що їх не видно. Тож можеш сміливо носити сліди з улюбленими лоферами, сліпонами, топсайдерами, кросівками.
Ультракороткі шкарпетки не видно під взуттям / Фото unsplash
Укорочені шкарпетки. Вони ідеально підійдуть для занять спортом або повсякденного носіння. Такі шкарпетки доречні у спортивному, sport casual, sport chic, casual, а також street casual стилях.
Класичні шкарпетки. Їхня довжина сягає ікри. Це універсальна модель, яка підходить і для ділових, і для неформальних образів. Але не варто носити такі шкарпетки з шортами. Домовилися?
Довжина класичних шкарпеток сягає ікри / Фото unsplash
Гольфи. Це високі шкарпетки, які закривають ікри та доходять до коліна. Вони відмінно зігрівають взимку, створюючи тепло та додатковий комфорт. Також гольфи годяться для окремих видів спорту (футболу, баскетболу, тенісу, гольфу тощо).
Гольфи також носять для окремих видів спорту / Фото unsplash
Як вибрати шкарпетки?
1. Гола нога не повинна виглядати з-під штанів або джинсів. Ані коли ти стоїш, ані коли ти сидиш. Якщо ж ти носиш шорти або бермуди – обирай сліди або укорочені шкарпетки.
2. Підбирай шкарпетки під колір штанів – у тон або на тон темніші. Якщо ж любиш експериментувати – вибирай яскраві шкарпетки з кумедними принтами. Часто саме шкарпетки можуть стати тим аксесуаром, який підкреслить твій стиль.
Сміливі та стильні хлопці можуть обирати яскраві шкарпетки з принтами / Фото unsplash
3. Білі шкарпетки лише для спортивного образу. В інших випадках вони, м’яко кажучи, виглядатимуть недоречно.
4. Товщина та тканина шкарпеток також залежить від штанів. Правило просте: чим тонші штани – тим тонші шкарпетки.
Візьми на озброєння наші поради, аби завжди підбирати правильні шкарпетки під свої образи. Пам’ятай, що вони не лише дозволяють не мерзнути в ноги, а й можуть підкреслити твій стиль. Тож скористайся цим сповна!
Скільки шкарпеток потрібно мати у гардеробі
Навряд чи сьогодні знайдуться люди, в гардеробі яких немає шкарпеток. Навіть ті жінки, які люблять сукні та тонкі панчохи, надягають шкарпетки під штани, а про чоловіків і говорити нічого – вони носять шкарпетки щодня. Які моделі та в якій кількості мають бути в арсеналі сучасних чоловіків та жінок? Давайте розбиратися.
Які шкарпетки мають бути у шафі дорослого чоловіка
Про пригоди чоловічих шкарпеток вже давно складають анекдоти, що може свідчити про своєрідний культ. Одні чоловіки люблять цей аксесуар і трепетно до нього ставляться, вибираючи найстильніші моделі та збираючи цілі колекції. Іншим – абсолютно байдуже, що носити, і вони купують шкарпетки пачками, навіть не особливо їх розглядаючи. І все ж таки, в обох випадках зберігається загальний посил: шкарпеток у чоловіка має бути багато.
- Офісні співробітники, бізнесмени, державні службовці та інші ділові чоловіки підбирають шкарпетки під відповідний стиль одягу, зокрема брюки або строгий костюм. Як правило, це чоловічі високі шкарпетки, які не оголюють ногу, навіть якщо їхній власник закидає ногу на ногу. Як правило, для ділового образу підбирають стри
мані за тоном моделі або яскраві як стильний акцент. - Для пробіжок та тренувань чоловікові потрібні шкарпетки для заняття спортом, які можуть бути білого кольору.
- Для походу в клуб, на вечірку чи корпоратив підходять моделі яскравих кольорів із оригінальними принтами.
- Для повсякденних прогулянок та побутових справ – зручні практичні варіанти з натуральних тканин.
Зрозуміло, потрібно орієнтуватися на пору року: у холодні місяці не обійтися без вовняних шкарпеток, у теплі краще купити бамбукові, шовкові, бавовняні чоловічі шкарпетки. Якщо ноги сильно пітніють, можна купити повністю натуральні вироби, але, як правило, найпопулярніші моделі мають у складі трохи синтетики – для зносостійкості, кращого вигляду та гарної форми.
Якщо говорити про кількість, то для кожного випадку (на роботу, на спорт, на прогулянку тощо) варто передбачити дві-три пари шкарпеток. Залежно від способу життя та ступеня активності на рік чоловікові потрібно від тридцяти до сорока пар шкарпеток.
Скільки пар шкарпеток має бути у жінки
Теоретично існування панчох та колготок має зменшувати потреби жінок у шкарпетках, але на практиці все зовсім інакше. Дівчата люблять різноманітність і вважають, що шкарпеток у них теж має бути багато.
- У теплу пору року не обійтися без ультракоротких жіночих слідків, які створюють так званий ефект босих ніг. Це можуть бути капронові шкарпетки під туфлі або бавовняні під сліпони, кеди, кросівки. Трьох-чотирьох пар «слідків» вистачає на літо.
- Моделі середньої довжини називають «спортивними», але вони підходять не тільки для спорту. Такы моделі стануть у нагоді і для прогулянок – у поєднанні з джинсами, шортами, модними брюками. Крім того, шкарпетки з напівпрозорої тканини, з ажурним візерунком, з блискітками чи стразами сьогодні можна носити з романтичними сукнями та босоніжками. Як правило, трьох-чотирьох пар моделей середньої довжини буває достатньо.
- На зиму варто запастися теплими вовняними шкарпетками, які зручно носити під черевики, валянки, чоботи. Модними вважаються – в’язані шкарпетки жіночі високі, які трохи видно над черевиками. І, звичайно ж, затишні в’язані моделі підійдуть для домашнього носіння. А щоб продовжити термін служби, можна підшити до підошв підслідники. Добре мати хоча б по дві пари шкарпеток – на вихід та для дому.
- Безумовними лідерами в жіночому резерві є бавовняні моделі шкарпеток різної довжини і дизайну. Це і спортивні шкарпетки, і довгі жіночі гольфи, і слідки. Прати бавовняні вироби потрібно за температури 95°С, а для відбілювання можна використовувати борну кислоту.
Таблиця розмірів чоловічих, жіночих, дитячих шкарпеток. Як визначити розмір шкарпеток? Розмірна сітка та поради з вибору виробника.
Шкарпетки – деталь гардеробу, яку зазвичай не помічають, а тому не надають їй великого значення.
Шкарпетки – деталь гардеробу, яку зазвичай не помічають, а тому не надають їй великого значення. Проте досвід говорить про те, що для цілісності картинки всі деталі повинні бути ретельно підібрані. Так і зі шкарпетками – їх не помічають, поки все зібрано правильно. Варто тільки який-небудь речі «вибитися із загального ансамблю», він розвалюється весь.
Щоб уникнути незручних ситуацій, приділяйте більше уваги деталям одягу, які не видно на перший погляд, але не менш важливі, ніж костюм або штани. Перший крок у цьому – ідеальне облягання, для якого обов’язково купувати шкарпетки строго за розміром.
Як дізнатися і визначити розмір шкарпеток?
Вироби панчішно-шкарпеткової групи перед покупкою в магазині приміряти не можна. Це створює певні складності, так як веде до помилок у придбанні товару. Якщо вибрати шкарпетки меншої довжини, ніж потрібно, вам гарантовано їх постійне сповзання та перекручення. Зайвий обсяг навколо щиколотки створить некрасиві складки, а як відомо, краще допустити сто зморшок на обличчі, ніж одну на панчосі (у цьому випадку – носку).
Найважливіший критерій при виборі шкарпеток – їх розмір. Не знаючи, який потрібен, орієнтиром візьміть розмір взуття, довжину стопи або устілки. Ці параметри вимірюються в см за допомогою стрічки для шиття або простий шкільної лінійки.
Як правильно заміряти стопу?
- Візьмемо аркуш паперу і олівець (ручку, фломастер);
- на підлогу покладемо папір, босу ногу поставимо на неї;
- обведемо контур навколо ноги, не залишаючи припусків;
- лінійкою виміряємо відстань від крайньої точки п
’ятки до закінчення великого пальця.
Таким же чином міряйте довжину другої стопи. Порівняйте дві отримані цифри і зробіть вибір на користь більшої з них. Це і буде шукана довжина стопи, яка є вирішальною для визначення розміру шкарпеток.
Як правильно виміряти, як чіп?
- Чіп виймаємо з взуття, яка надівається на кожен день;
- прикладаємо її до аркуша паперу і обводимо по контуру;
- вимірюємо відстань між крайніми точками з двох сторін.