Суміш Нутрилон: таблиця зі складом дитячого харчування, види (Преміум, Пепті та ін)
Харчування для немовлят повинно відповідати найвищим стандартам. Це добре розуміють фахівці компанії Nutricia, де була розроблена суміш для новонароджених і дітей молодшого віку під назвою Nutrilon. Nutricia родом з Голландії, але сьогодні компанія розрослася і перетворилася в міжнародний концерн. Продукти відомого бренду користуються популярністю і в країнах СНД. Сьогодні ми розглянемо детальніше компоненти суміші Нутрилон, а також дізнаємося про її різновидах.
Суміші Нутрилон розроблені для дитячого харчування від самого народження. При їх виборі необхідно ознайомитися з складом
Базові суміші Нутрилон
Перш, ніж вибирати конкретний вид продукту, слід враховувати, що склад у кожного типу може відрізнятися. Базові концентрати призначені для малюків різного віку, про що говорить цифра на упаковці. Розглянемо фото і опис основних типів живлення:
Важливим показником ступеня адаптивності дитячого молочка є його склад. Не всі батьки вчитуються в перелік речовин на упаковці, вважаючи, що виробник добре знає, що необхідно малюкові. Однак продукти у різних виробників відрізняються за складом, і завдання хороших батьків – вибрати найбільш оптимальний варіант. Склад Nutrilon представлений білками, жирами, вуглеводами і додатковими речовинами.
Нутрилон Юніор використовується в основному після року, так як не може замінити жіноче молоко повністю і є скоріше добавкою до їжі
Білковий склад
Щоб максимально наблизити штучне молоко до натурального, фахівці розрахували співвідношення сироваткових білків і казеїну. У харчуванні для малюків від 0 до півроку ця пропорція становить 60:40, а в продуктах для дітей від 6 місяців – 50:50.
В сумішах з маркуванням Юніор, співвідношення сироваткових білків і казеїну 35:65, що ідентично коров’ячого молока. Таке дитяче молочко вже не може стати замінником грудного молока і є лише додатком до основної їжі. Крім перерахованих речовин, у продуктах для дітей до року присутні такі амінокислоти, як таурин і L-триптофан. В Юніорах — лише таурин.
Вуглеводний склад
Вуглеводи в сумішах Нутрилон 1, 3 і 4 представлені лактозою, і лише в упаковці з Преміум 2 є також мальтодекстрин. Це речовина подібно патоці, здатне продовжити відчуття ситості і збільшити час між годуваннями. Мальтодекстрин без проблем засвоюється організмом, його найчастіше використовують в якості вуглеводної складової продуктів для дітей віком від чотирьох місяців.
Жировий склад
Жировий склад, який демонструє суміш Нутрилон Преміум 1 і 2 – це комплекс рослинних масел, риб’ячого жиру, масла грибів Mortierella alpina, а також сліди молочних жирів. Пальмову олію забезпечує наявність у складі пальмітинової кислоти, крім нього в порошку присутні ріпакова, кокосова, соняшникова олії. Їх завдання – заповнити потребу організму малюка в лінолевої і α-лінолевої кислоти.
Суміші Юніор також містять комплекс жирів, в який входять пальмова, рапсова, соняшникова олії і риб’ячий жир. Всі ці речовини необхідні для підростаючого малюка, їх комплекс покликаний забезпечити організм жирними кислотами.
Склад суміші повністю збалансований для дитячого харчування і підходить для малюків від самого народження
Додаткові складові
У складі сумішей Нутрилон присутні і інші речовини, необхідні для гармонійного розвитку дитини. До них відносяться нуклеотиди (в продуктах Преміум), що сприяють правильному росту і поділу клітин, вітаміни, мікроелементи.
Крім того, в сухому порошку є пребіотики, представлені галактоолигосахаридами і фруктоолигасахаридами. Ці речовини призначені для нормалізації роботи кишечника, при цьому, вони не всмоктуються його стінками, а виводяться після виконання своєї ролі. Основні завдання пребіотиків:
- забезпечують правильну роботу корисних мікроорганізмів у кишечнику;
- знижують вірогідність виникнення різного роду алергії, підтримуючи і зміцнюючи імунітет;
- впливають на консистенцію стільця малюка, роблять його більш м’яким.
Всі перераховані складові є перевагами продуктів Нутрилон. Які у них є недоліки? Перерахуємо найбільш помітні:
- відсутність нуклеотидів в продуктах Юніор 3, 4;
- відсутність пробіотиків – живих мікроорганізмів, покликаних забезпечити ефективну роботу кишечника.
Останній пункт вважається спірним. Деякі фахівці відзначають, що корисні якості пробіотиків злегка перебільшені. «Прийшлі» мікроор
ганізми не здатні прижитися в кишечнику і виконують свою роботу протягом пари тижнів, а потім виводяться. Більше того, вони не здатні укріпити імунітет, про що нам щодня транслюється реклама.
Особливості складу: зведена таблиця
Назва продукту | Білки | Жири | Вуглеводи | Додатково |
Преміум 1 | Сироваткові білки і казеїн 60:40, таурин і L-триптофан | Комплекс рослинних масел, риб’ячого жиру, масла грибів Mortierella alpina | Лактоза | Нуклеотиди, пребіотики |
Преміум 2 | білки і казеїн 50:50, таурин і L-триптофан | Лактоза, мальтодекстрин | ||
Юніор 3 | білки і казеїн 35:65, таурин | Пальмова, рапсова, соняшникова олії, риб’ячий жир | Лактоза | Пребіотики |
Юніор 4 | Лактоза |
Увага! Інформація на порталі носить ознайомлювальний і інформаційний характер, пам’ятайте що самолікування краще замінити походом до лікаря і професійною консультацією. Не займайтеся самолікуванням і завжди звертайтеся до професійних лікарів.
Скільки зберігати дитячу суміш
Скільки можна зберігати готову дитячу суміш – питання, яке виникає у кожної жінки, яка ними користується. Суміші для годівлі приходять на допомогу тоді, коли з якихось причин новоспечена мама не може годувати малюка своїм молоком. Однак дитячі суміші не тільки вимагають приготування, але і стають потенційною загрозою для здоров’я малюка при неправильному зберіганні.
Скільки зберігати дитячу суміш
Із закритою упаковкою дитячої суміші питань про терміни зберігання ні у кого не виникне (їх вказує виробник на упаковці), але після відкриття упаковки ці терміни стають неактуальними. Скільки зберігати готову дитячу суміш і скільки часу може зберігатися вона у відкритій упаковці – абсолютно різні речі.
Отже, відкриту банку дитячої суміші в окремий контейнер можна не пересипати, а просто щільно закрити і поставити в шафу. На сьогоднішній день виробники дитячого харчування намагаються зробити свою продукцію максимально зручною. Як правило, штучні суміші випускають в жерстяних банках з щільно прилягаючими гумовими кришками і захистом від сонячних променів. Таке оформлення, безумовно, відбивається і на його вартості. Якщо ж дитяча суміш спочатку продавалася в картонній упаковці, то після відкриття вона повинна відразу опинитися в скляній банці (стерилізованої, зрозуміло). Не потрібно зберігати розкриту суху суміш в холодильнику – це не продовжить її термін зберігання. Ідеальні умови для зберігання відкритої суміші: темне сухе місце з температурою повітря 14-24 ° С. Не довше 3 тижнів – ось, скільки можна її там тримати. Багато матусь обурюються з приводу того, чому 3 тижні, адже коштує суміш чимало, а використовувати її всю за такий короткий термін не всім вдається (деякі лише зрідка підгодовують малюка). Так як довго молочну продукцію зберегти ще ні в кого не виходило, то у випадку з дитячим харчуванням краще не порушувати встановлених термінів зберігання. Зрештою, простроченій дитячій суміші можна знайти застосування – у випічці, наприклад.
Чи можна зберігати розведену дитячу суміш
Чи можна зберігати приготовлену суміш і, якщо ні, то чому не можна, як це робити правильно і в чому можна зберігати (в термосі і де ще) – найбільш часто мам хвилюють саме такі питання з приводу зберігання дитячої суміші після приготування.
Якщо температура зберігання кімнатна (14-24 ° С), то не довше 3 годин – ось, скільки зберігається дитяча суміш в готовому вигляді до годування малюка. За цей час вона не зіпсується, але навряд чи залишиться теплою. Якщо її необхідно взяти з собою, скажімо, на прогулянку, то можна використовувати термос (за умови, що він стерилізований). У домашніх умовах можна помістити пляшечку в гарячу воду або підігріти безпосередньо перед годуванням.
В якому посуді можна зберігати суміш в розведеному вигляді – не має значення, головне – щоб він був стерильним.
Скільки можна зберігати дитячу суміш у пляшечці
Якщо говорити про те, скільки зберігається розведена дитяча суміш при кімнатній температурі або в холодильнику, коли вона залишилася після годування – то тут заощадити ніяк не вийде. Коли малюк торкається соски, в суміш проникає його слина, і саме з цього моменту в пляшечці з харчуванням починається активний процес розмноження бактерій. Т
ому не можна зберігати таку суміш, використовувати її можна максимум за годину або утилізувати відразу.
Скільки зберігати розведену дитячу суміш в холодильнику
Влітку буває настільки спекотно, що температура в приміщенні набагато вища за ту, при якій може зберігатися готова суміш протягом 3 годин. В цьому випадку можна скористатися холодильником. Багато виробників подбали про мам і вказали терміни зберігання розведеної суміші в умовах холодильника – 24 години.
Але потрібно бути реалістами. Даючи своєму малюкові суміш, яка простояла навіть нехай 12 годин у холодильнику, кожна жінка буде турбуватися про її якість. Турбуватиметься і в результаті, найімовірніше, приготує нову суміш. Тому, навіть за умов абсолютної стерильності, краще не ставити готову суміш в холодильник без особливої потреби. Але якщо довелося це зробити, то потрібно пам’ятати – розігрівати суміш можна тільки один раз. Навряд чи хтось до цього додумається, але все ж варто сказати наостанок про те, що заморожувати розведену або суху суміш для дитячого харчування не можна. Тому про терміни зберігання суміші таким способом навіть мови бути не може.