Сколько аятов в Коране?
Коран – главная книга мусульман, которая ниспосылалась Пророку Мухаммаду (салляллаху алейхи ва саллям) в течение 23 лет. Самыми первыми были ниспосланы первые пять аятов из суры «аль-Аляк», а самым последним, по мнению большинства учёных, был ниспослан 281-й аят суры «аль-Бакара».
Сколько же всего аятов в Священном Коране? Среди учёных-богословов есть разные мнения. Причина в том, что первоначально аяты Корана не отделялись друг от друга значками, как это делается в настоящее время. В то же время богословы сошлись на том, что в Коране свыше 6200 аятов.
В более точных подсчётах между ними не было единства, но это не имеет принципиального значения, так как данное разногласие касается не текста Корана, а лишь того, как его следует разделять на аяты. Между учёными нет разногласий по поводу того, что аяты располагаются в сурах в той последовательности, в которой были продиктованы Пророком (салляллаху алейхи ва саллям).
В книге «Аль-Бурхан» Заркаши объясняется разногласие по поводу числа аятов Корана: «Пророк (салляллаху алейхи ва саллям) останавливал чтение некоторых аятов, указывая на завершение, и сподвижники понимали, что это конец одного аята и начало другого, а иногда он читал эти аяты без остановки, слитно. В итоге одни утверждали, что Пророк Мухаммад (салляллаху алейхи ва саллям) читал, не прерываясь, несколько аятов, а другие считали, что был прочитан один аят» («Аль-Фикруль аль-Арабию аль-Ислами», 1 / 44).
При определении количества аятов Корана мусульманские богословы опираются на существующие семь традиций (школ): аль-Маданий аль-Авваль, аль-Маданий аль-Ахир, аль-Маккий, аль-Басрий, ад-Димашкий, аль-Хумси и аль-Куфий.
В «Тафсируль Саляби» приводится мнение, что в Священном Коране 6660 аятов. Из них:
- 1000 аятов с повелениями;
- 1000 аятов с запретами;
- 1000 аятов с обещаниями;
- 1000 аятов с предупреждениями о наказании;
- 1000 аятов, в которых рассказывается о различных событиях;
- 1000 аятов, в которых приводятся примеры;
- 500 аятов о дозволенном и запретном;
- 100 аятов, в которых содержится тасбих и тахлим;
- 60 аятов аннулирующих и аннулированных.
Текст современных изданий Корана разделён на аяты согласно куфийской школе, в которой следуют тому, что передано от Абдурахмана Абдуллаха ибну Хабиба аль-Сульми, который передал от Али ибн Абу Талиба (радыяллаху анху). Количество аятов здесь – 6226.
Скільки сур в Корані і скільки аятов? Коран – священна книга мусульман
Кожен сьомий житель планети сповідує іслам. На відміну від християн, у яких священна книга – Біблія, у мусульман це Коран. За сюжетом і структурі дві ці мудрі стародавні книги схожі між собою, однак Коран має власні унікальні особливості.
Що таке Коран
Перш ніж розібратися, скільки сур в Корані іскільки аятов, варто більше дізнатися про цю мудру старовинну книгу. Коран є основою віровчення мусульман. Написаний він був в VII столітті пророком Мухаммедом (Магометом). Як вважають шанувальники ісламу, Творець Всесвітупослав архангела Гавриїла (Джабраїла) передати через Мухаммеда своє послання для всього людства. Згідно з Кораном, Магомет є далеко не першим пророком Всевишнього, але останнім, якому Аллах велів передати своє слово до людей.
Написання Корану тривало протягом 23 років, досамої смерті Мухаммеда. Примітно, що сам пророк не збирав докупи всі тексти послання – це було зроблено вже після смерті Магомета його секретарем Зейд ібн Сабітом. До цього всі тексти Корану послідовники заучували напам’ять і записували на всьому, що трапиться під руку.
Існує легенда, що в юності пророк Магометцікавився християнством і навіть збирався сам прийняти хрещення. Однак, зіткнувшись з негативним ставленням до нього деяких священиків, залишив цю затію, хоча самі ідеї християнства йому були близькі. Можливо, в цьому є зерно істини, тому що деякі сюжетні лінії Біблії і Корану переплітаються. Це говорить про те, що пророк явно був добре знайомий зі священною книгою християн.
зміст Корану
Як і Біблія, Коран – це одночасно і філософська книга, і збірник законів, і літопис арабів. Велика частина книги написана у вигляді спору між Аллахом, противниками ісламу і тими, хто ще не визначився, вірити чи ні.
Тематично Коран можна розділити на 4 блоки.
- Основні принципи ісламу.
- Закони, традиції і обряди мусульман, на основі яких був згодом створено морально-правової кодекс арабів.
- Історичні і фольклорні дані доисламской епохи.
- Легенди про
діяння мусульманських, єврейських і християнських пророків. Зокрема, в Корані присутні такі герої Біблії, як Авраам, Мойсей, Давид, Ной, Соломон і навіть Ісус Христос.
структура Корану
Що стосується структури, то і тут Коран схожий наБіблію. Однак, на відміну від неї, його автором є одна людина, тому Коран не поділений на книги по іменах авторів. При цьому священна книга ісламу розділена на дві частини, відповідно до місця написання.
Глави Корану, написані Магометом до 622-гороку, коли пророк, рятуючись від супротивників ісламу, переселився в місто Медину, називаються мекканськими. А всі інші, які Мухаммед написав на новому місці свого проживання, звуться мединських.
Скільки сур в Корані і що це таке
Як і Біблія, Коран складається з розділів, які у арабів називаються сурами. Всього ця священна книга складається з 114 глав. Вони розташовані не по порядку їх написання пророком, а за змістом. Наприклад, найпершою написаної вважається глава під назвою Аль-алак, в якій розповідається про те, що Аллах – Творець всього видимого і невидимого, а також про здатність людини грішити. Однак у священній книзі вона записана 96-й, а перша за рахунком йде сура Фатіха.
Глави Корану не однакові по довжині: найбільш довга – 6100 слів (Аль-Бакара), а найкоротша – всього з 10 (Аль-Каусар). Починаючи з другої глави (Бакара сура), довжина їх стає меншою.
Після смерті Магомета весь Коран був рівномірнорозділений на 30 джузів. Це зроблено для того, щоб під час священного місяця Рамадану, читаючи по одній Джуз за ніч, правовірний мусульманин міг повністю прочитати Коран.
З 114 глав Корану 87 (86) – це сури, написанів Мецці. Решта 27 (28) – це мединские глави, написані Магометом в останні роки життя. Кожна сура з Корану має власну назву, яке розкриває короткий зміст всієї глави.
113 з 114 глав Корану починаються зі слів «В ім’яАллаха, Милостивого, Милосердного! »Лише дев’ята сура, Ат-Тауба (з арабської означає« покаяння »), починається з розповіді про те, як Всевишній надходить з тими, хто поклоняється кільком богам.
Що таке аяти
Дізнавшись, скільки сур в Корані, варто звернути увагу на іншу структурну одиницю священної книги – аят (аналог біблійного вірша). У перекладі з арабської «аяти» позначають «знамення».
Довжина у цих віршів буває різною. Іноді зустрічаються аяти довший, ніж найкоротші глави (10-25 слів).
Через проблеми з поділом сур на аяти мусульмани налічують різну їх кількість – від 6204 до 6600.
Найменше кількість аятів в одному розділу – 3, а щонайбільше – 40.
Чому Коран потрібно читати арабською
Мусульмани вірять, що чудодійну силумають тільки слова з Корану арабською мовою, на якому священний текст був продиктований архангелом Магомета. Саме тому будь-який, навіть самий точний переклад священної книги, втрачає свою божественність. Тому читати молитви з Корану необхідно на мові оригіналу – арабською.
Тим, же хто не має можливості ознайомитися зКораном в оригіналі, щоб краще зрозуміти сенс священної книги, варто прочитати Тафсир (тлумачення і роз’яснення святих текстів сподвижниками Мухаммеда і відомими вченими пізніших періодів).
Російськомовні переклади Корану
В даний час існує велика різноманітність перекладів Корану на російську мову. Однак всі вони має свої недоліки, тому можуть служити лише для початкового ознайомлення з цією великою книгою.
Професор Ігнатій Крачковський в 1963-му перевів наросійська Коран, однак при цьому він не користувався коментарями до священній книзі вчених-мусульман (Тафсир), тому його переклад гарний, але багато в чому далекий від оригіналу.
Валерія Порохова перевела священну книгу ввіршованій формі. Сури російською мовою в її перекладі римуються, і при читанні священна книга звучить дуже мелодійно, в чимось нагадуючи оригінал. Однак вона перекладала з англомовної інтерпретації Корану Юсуфа Алі, а не з арабського.
Досить непоганими, хоча і містять неточності, є користуються сьогодні популярністю переклади Корану на російську мову Ельміра Кулієва і Магомеда-Нурі Османова.
Сура Аль-Фатіха
Розібравшись з тим, скільки сур в Корані, можнарозглянути кілька найбільш відомих з них. Глава Аль-Фатіха називається у мусульман «матір’ю Письма», так як вона відкриває Коран. Сура Фатіха іноді ще іменутеся Альхена. Вважається, що написана Магометом вона була п’ятою, однак вчені і соратники пророка зробили її першої в книзі. Складається ця глава з 7 аятов (29 слів).
Починається ця сура на арабській мові зтра
диційної фрази для 113 глав – «бісміллягі Рахмани Рахім» ( «В ім’я Аллаха, Милостивого, Милосердного!»). Далі в цій главі вихваляється Аллах, а також проситься про Його милосердя і допомоги на життєвому шляху.
Сура Аль-Бакара
Найбільш довга сура з Корану Аль-Бакара – вній 286 аятів. У перекладі її назва означає «корова». Найменування цієї сури пов’язане з історією про Мойсея (Мусі), сюжет якої також є в 19 чолі біблійної книги Чисел. Крім притчі про Мойсея, в цьому розділі також розповідається про прабатьків всіх євреїв – Авраама (Ібрахіма).
Також сура Аль-Бакара містить інформацію проосновних постулатах ісламу: про єдність Аллаха, про благочестивого життя, про наступаючий день Божого суду (Кіямат). Крім того, в цьому розділі містяться вказівки щодо ведення торгівлі, паломництві, азартних іграх, віком для одруження і різних нюансах, що стосуються розлучення.
Бакара сура містить інформацію про те, що всі люди діляться на 3 категорії: віруючі в Аллаха, відкидають Всевишнього і Його вчення і лицеміри.
«Серцем» Аль-Бакара, та й усього Корану, є 255-й аят, званий «Аль-Курси». У ньому розповідається про велич і могутність Аллаха, Його влади над часом і Всесвіту.
Сура Ан-Нас
Завершує Коран сура Аль Нас (Ан-Нас). Вона складається всього з 6 аятов (20 слів). Назва цієї глави перекладається як «люди». У даній сурі розповідається про боротьбу з спокусниками, незалежно від того, люди це, джини (злі духи) або Шайтан. Головним дієвим засобом проти них є проголошення Імені Всевишнього – таким чином вони будуть повалені в втеча.
Прийнято вважати, що дві заключні главиКорану (Аль-Фалак і Ан-Нас) мають захисну силу. Так, за твердженням сучасників Магомета, він радив читати їх щовечора перед сном, щоб Всевишній захистив від підступів темних сил. Кохана дружина і вірна соратниця пророка Аїша (Айша) розповідала, що під час хвороби Мухаммед просив її читати вголос дві фінальні сури, сподіваючись на їх цілющу силу.
Як правильно читати священну книгу мусульман
Дізнавшись, скільки сур в Корані, як називаютьсянайбільш відомі з них, варто ознайомитися з тим, як у мусульман прийнято звертатися зі священною книгою. До тексту Корану мусульмани ставляться, як до святині. Так, наприклад, з дошки, на якій крейдою написані слова з цієї книги, не можна прати їх за допомогою слини, потрібно використовувати тільки чисту воду.
В ісламі існує окремий звід правилщодо того, як потрібно правильно поводитися, читаючи сури, аяти з Корану. Перш ніж приступити до читання, потрібно зробити невелику обмивання, почистити зуби і одягнутися в святковий одяг. Все це пов’язано з тим, що читання Корану – це зустріч з Аллахом, до якої потрібно готуватися з благоговінням.
Під час читання краще бути одному, щоб сторонні люди не відволікали від спроб осягнути мудрість священної книги.
Що стосується правил поводження з самою книгою, тоїї не можна класти на підлогу або залишати відкритою. Крім того, Коран повинен завжди лежати поверх інших книг в стосі. Листки з Корану не можна використовувати в якості обгорток для інших книг.
Читати Коран прийнято або з раннього ранку (тоді Аллах благословить людини на весь день), або пізно ввечері, незадовго до сну (тоді Всевишній дасть спокій до самого ранку).
Коран – це не тільки священна книга мусульман,але і пам’ятник давньої літератури. Кожна людина, навіть дуже далекий від ісламу, прочитавши Коран, знайде в ньому для себе багато цікавого і повчального. Крім того, сьогодні це зробити дуже просто: потрібно лише завантажити відповідну програму з інтернету на телефон – і давня мудра книга буде завжди під рукою.