Корисні поради

При якій температурі замерзають кури в курнику

Яка температура має бути в курнику взимку?

Кури добре переносять температури аж до мінус десяти і трохи нижче, але не в жодному разі не нижче мінус п’ятнадцяти. Справа в тому, що при таких низьких температурах кури просто можуть обморозити свої кінцівки і далі нічого хорошого з них не вийде.

Тут слід зазначити, що різні породи аур виносять різні негативні температури. Низькі температури становлять небезпеку для курей у яких великі гребінці і вони можуть відморозити. А ті у яких невеликі гребінці можуть переносити і мороз і їх можна тримати і в парниках. Але в основному вимоги, щоб у курнику температура не опускалася нижче за мінус 10 градусів.

Яку мінімальну температуру витримують кури, я вам скажу не з чуток, а тому, що сам багато років тримав курей.

Їм особливої ​​спеки і не потрібно взимку в сараї, а ще корисніше відчиняти на годинку двері для провітрювання – саме взимку.

Не бійтеся, що кури можуть за цей час замерзнути або відморозити лапи, за годину-другу з ними нічого не станеться, зате користь свіжого повітря величезна.

У курнику температура не повинна опускатися нижче + 5 градусів , а краще, якщо вона буде +7 – +10 градусів.

Помет із сараю взимку не вичищайте – він дає додаткове тепло, тому що гріється при перегнивании (через нього і треба провітрювати).

Кури у нас взимку мчали добре при температурі +7.

Курам точно некомфортно буде за мінусової температури. Тобто в курці, що не опалюється, їм краще не зимувати. Навіщо ж мучити курей? Хоча б плюс 7 має бути. Так, може вони і не загинуть при -10, але нестися точно не будуть.

Критична температура для курей, як і для багатьох птахів – нижче за мінус 20 градусів. Завдяки спеціальним пасткам повітря між пір’ям, пір’я добре ізолюють і тримають тепло в холодну погоду. Тому, якщо Ви живете в місцевості, де температура не опускається нижче за мінус 10 градусів, утеплювати курник зовсім не обов’язково. Більше того, курник, що добре провітрюється – необхідність для нормального життя курей, т.к. він допомагає видалити запах аміаку, який накопичується з посліду.

Однак великі щілини, через які дме вітер можуть стати причиною хвороби курей, тому краще, якщо курник буде непродувним, але з кількома вентиляційними отворами. Коли кури мерзнуть, він сидять на сідалі поруч один з одним, зігріваючи одне одного своїм теплом.

Курка досить невибагливий птах. Зимувати вона може і в мороз, головне — щоб не було щілин у курнику і підлога була сухою. З цією метою можна вистилати їм під лапки свіже сіно періодично і заткнути всі потенційні дірки, щоб виключити протяг по максимуму.

Інша річ, що за низьких температур (нижче двадцяти градусів) рідкісна курка нестиме яйця. Так що якщо ви хочете отримувати від своїх несучок яєчка, потрібно опалювати курник хоча б до мінімальних плюсових температур.

Ідеально, якщо ваш курник не надто великий, але й не надто маленький, курочкам все-таки потрібен простір.

Коли птахам холодно, вони збиваються в купку і сидять усі разом, насупівшись. Від такого видовища у мене серце б розкололося.

Для тих, хто тримає курей у господарстві цілий рік, дуже важливим є питання їхньої благополучної зимівлі. Для того, щоб усі птахи без шкоди пережили зимові холоди, фермеру важливо створити оптимальні температурні та світлові умови, а також забезпечити повноцінний раціон харчування всіх членів зграї — докладніше про це у статті.

Температурний режим

Природно, у неопалюваному сараї птахи з настанням холодів мерзнуть. Допустима температура в курнику становить +15 градусів тепла. Домашні птахи витримують низькі температури, але показники їхньої продуктивності помітно «впадуть». Вони перестають нести яйця у великій кількості та можуть захворіти. До того ж тріскучі морози загрожують обмороженнями сережок та гребенів у півнів. Досвідчені заводчики змащують їх жиром чи вазеліном.

Оптимальна температура в «зимовому» курнику має становити +23–25 градусів.

Існує ряд чинників, якими знижується продуктивності. Це стреси, захворювання, температурний режим. Для кожної ситуації розроблено свій метод розв’язання.

Докладніше про годування несучок читайте тут.

Інша кладка

Щоб приступати до пошуку причини відсутності яєць, необхідно мати на увазі такий момент, що несушка просто змінила місце своєї кладки. Таке явище трапляється дуже часто. Коли первинне місце для кладки яєць стає невідповідним, то курка починає шукати інше місце і звиває там «гніздечко». Причо
му воно не відповідає нормам комфорту і затишку. Деколи курка починає відкладати яйця в невідповідному місці. Тому не потрібно відразу переживати, коли не виявите у потрібному місці яйця.

Особливості гарного годування

Якщо ви правильно і регулярно годуєте несучок, можна не переживати на рахунок продуктивності. Коли раціон не міститиме певний елемент або вітамін, то це в обов’язковому порядку позначиться на несучості. Тому простежте, щоб корм курей містив такі інгредієнти:

Як відбувається годування несучок у домашніх умовах узимку дізнайтесь тут.

Для досягнення необхідного рівня продуктивності цього недостатньо. Важливо, щоб організм курію постійно отримував усі необхідні мінерали в потрібній кількості. Підмішувати в корм потрібно крейду, черепашник, кісткове борошно.

На відео розповідається, чому кури не мчать взимку, що робити:

Відмінним рішенням стане спорудження ділянки, де курки змогли б проводити час вдень. Тоді кури зможуть самостійно відшукувати необхідні камені, в яких містяться мікроелементи, що бракують харчування. Дуже важливо, щоб у харчуванні був такий інгредієнт, як сіль. Вона вважається незамінним джерелом хлору та натрію. Завдяки йому вдається покращити апетит курей та смак кормів. Але додавати в корм тваринам дозволяється лише дрібну сіль або розчинену у воді.

Чи може курка нести яйця без півня допоможе зрозуміти цю інформацію.

Нестача води

Часом яйцекладка курей узимку знижується через те, що господар не подбав про питну воду. У напувалку варто наливати воду з температурним показником 10-15 градусів. Дуже важливо розуміти, що несушки вживають воду після того, як знесуть яйце і перед нічним відпочинком.

Температура повітря

Багато фермерів навіть не підозрюють, що неправильна температура повітря знижує продуктивність курей у зимовий час. Будь-яка жива істота має проживати у комфорті. Коли на вулиці дуже холодно чи спекотно, то навіть молоді кури можуть перестати мчати. Але вирішити таку проблему можна.

Список кращих порід перерахований за посиланням.

Світловий режим

Всім має бути відомо, що кури встають дуже рано, а лягають на захід сонця. У домашніх тварин дуже добре розвинений інстинкт світлового режиму. День у домашніх курей триває 12 годин, а в деяких порід і 17 годин.

Якщо ваші кури знаходяться в закритому приміщенні, де немає світла, потрібно створити світловий день штучно. Звичайно, це не замінить їм сонця, тому бажано виводить курей на прогулянку навіть у зимовий час.

Рекомендуємо вам прочитати про те, чим і як правильно годувати несучок в даному матеріалі.

Стрес

Як правило, організм несучки дуже часто піддається стресовим ситуаціям. Іноді така причина може стати основною при відмові курей нести яйця. Щоб точно зрозуміти, що стрес-винуватець зниженої продуктивності, необхідно згадати, можна бути останнім часом у курник заходив хтось сторонній або ж в череду поміщений новий мешканець. Вплинути на формування стресової ситуації можуть такі фактори:

Породи курей, які не бояться холоду та мчать взимку

Селекціонери вивели ряд порід курей, які добре переносять холод і не припиняють мчати взимку. Їх поєднують загальні характеристики:

  • невеликий розмір гребеня та сережок – такі не замерзають на морозі;
  • густе щільне оперення з пишною підпушкою;
  • м’ясиста конституція тіла.

Увага! Для життя в курнику без можливості регулярного вигулу підійдуть породи, що відрізняються спокійним характером.

Перелік холодостійких порід курей:

Подбавши ще восени про утеплення пташника, фермер може бути впевнений – кури не замерзнуть, а їх несучість якщо і знизиться, то незначно. Головне – не допускати, щоб взимку в курнику температура опускалася нижче за відмітку +15 градусів, хоча деякі породи курей продовжують нестись і за більш низьких показників термометра. Не менш важливо подбати про освітлення пташника та надати птахам повноцінне харчування.

Линяння – не вирок

Якщо ви помітили, деякі з несучок мають досить непривабливий вигляд – вони линяють. І давно ще з середини літа. Відразу вибраковуйте таких. Хороша несушка починає линяти тільки на початку осені, і цей період триває один-два місяці.

Кращі з несучок навіть у період линяння не припиняють яйцекладку, а лише ненадовго її дещо знижують. Перелинявши та отримуючи збалансовані корми, перебуваючи в теплому пташнику, така курка і наступного року здатна встановлювати рекорд
и несучості.

Після линяння хороша несушка не відразу матиме гарний вигляд, для цього знадобиться час. Натомість «фігура» у неї правильна: широка довга спина, гребінь та сережки яскраві, теплі – рука відчуває одразу.

Бабусі в селах часто «щипають» своїх несучок. Особливо перед тим як пустити на борщ. Якщо намацають яйце, то залишають жити, а якщо ні – пускають під ніж.

Так само слід робити, відбираючи курей на плем’я: щоб кури мчали взимку, як влітку, варто поспостерігати за пташиною групою, бажано щодня промацувати живіт своїх несучок перед яйцекладкою (вранці) на наявність яйця. І записувати, не сподіваючись на згадку. Так «тестуйте» несучок протягом тижня і з попередньо відібраних вибирають найкращих.

І навіть якщо з трьох десятків курей у вас залишиться лише половина, але ви будете впевнені, що вони дадуть стільки ж яєць, скільки давали три десятки несучок.

Потім підрахуйте, скільки можна заощадити на кормах. Це саме ті гроші, які ви зможете навесні використати на оновлення стада, придбання десятка подрібнених ремонтних курочок для відновлення групи.

А восени знову відбір на «конкурсній основі», щоб кури мчали взимку не гірше, ніж улітку.

Яку температуру витримують узимку?

Критична температура для курей, як і для багатьох птахів – нижче за мінус 20 градусів. Таку температуру вони витримають на вулиці, але виводити їх не рекомендується.

При -20°C вони мерзнуть і навіть відморозити гребінці. Для того, щоб гребінці не постраждали, їх можна змащувати жиром. Кури схильні до простудних захворювань, тому в холодну зиму краще їх не вигулювати на вулиці.

При 15 градусів нижче нуля курки перестають мчати, оскільки вони поглинають корм для нарощування жирової маси.

Фахівці в галузі розведення свійської птиці вважають, що ситі та здорові кури не бояться холоду. Якщо в курнику створені всі комфортні умови, то вони із задоволенням вийдуть і прогуляються при морозі -10°С.

Головне – це нормувати такі прогулянки. Найкраще тримати двері в курник прочиненими, щоб птахи самі могли визначити, як надовго їм вийти погуляти і коли варто повернутися в теплий сарай.

Також важливо очищати місце для прогулянок від снігу, щоб у птахів не мерзли лапи, зробити навіс від опадів, запобігти сильним вітрам і протягам.

Як підготувати курник до зимових холодів?

Першим етапом процесу утеплення є вибір відповідного матеріалу. Найпоширенішими вважаються: пінолекс; пінопласт; мінеральна вата; фольгований пенофол.

Останній варіант є більш бюджетним, але всі вони мають одну функцію – затримують тепло всередині приміщення. Який із матеріалів вибрати — це рішення суто індивідуальне, оскільки основна їхня відмінність лише у структурі.

Сам процес утеплення відбувається у кілька етапів:

  1. Утеплення підлоги. Підстилковий шар на підлозі може бути з різних органічних матеріалів. Для цих цілей використовуються солома, сіно, торф, мох, тирса і стружка: саме вони найкраще підходять для утеплення підлоги, є безпечними, доступними, а після використання можуть застосовуватися як добриво на ділянці. Товщина шару повинна становити не менше 20 см. У міру злиття матеріалу необхідно додавати по 5-10 см наповнювача. Повна заміна утеплювача проводиться наприкінці сезону.
  2. Утеплення стін. Зовні стіни утеплюються пінопластовими блоками, а поверх пластиковими листами або шифером. Якщо клімат вмісту птахів суворий, то пінопластовими блоками можна обшити приміщення і зсередини.
  3. Утеплення даху та стелі. Щодо даху, жодних особливих вимог немає. Важливо, щоб у ній не було тріщин та розломів. Якщо над пташником є ​​горище, його радять прокласти товстим шаром соломи.
  4. Утеплення дверей та вікон. Двері та вікна не повинні пропускати повітря та створювати протягів. Для цього їх достатньо завішувати старими щільними покривалами або пледами (за потребою кілька шарів).

Додаткове освітлення

Скорочення тривалості світлового дня безпосередньо впливає на несучість курей. Якщо в холодну пору року не забезпечити додаткове освітлення в пташнику, то продуктивність птахів буде мінімальною або зовсім нульовою.

При організації додаткового освітлення необхідно дотримуватись деяких важливих правил:

  1. Для збільшення світлового дня всередині курника можна використовувати світлодіодні, люмінесцентні або звичайні побутові лампи розжарювання.
  2. При надмірному освітленні птахи стають неспокійними і б’ються, тому важливо
    не перестаратися в організації зимового освітлення. На 10 квадратних метрів приміщення буде достатньо однієї лампочки 60 Вт.
  3. Лампочку найкраще встановити під стелею у зоні з годівницями – це створить максимально комфортні умови для курей.
  4. Вмикати освітлення необхідно вранці (5-6 годин) і вимикати з настанням повноцінного світлового дня. Увечері, як тільки починає сутеніти, можна знову вмикати лампу і залишати її працювати до 8-9 вечора. Цей процес можна суттєво полегшити, купивши в господарському магазині таймер часу, який сам включатиме та вимикатиме освітлення за заданим розкладом.

Збалансоване харчування для курей-несучок взимку

Правильне харчування у необхідній кількості дуже впливає на продуктивні показники птиці.

Тому взимку важливо планувати раціон курей, виходячи з низки правил:

  • Влітку необхідно засушити різні трави (кропиву, конюшину, куряче просо), зв’язати заготовки в невеликі пучки та розвісити не високо над підлогою.
  • Додавати до раціону курей варені коренеплоди (буряк, кабачки, морква, картопля, гарбуз).
  • Готувати спеціальні мішанки, до складу яких входять подрібнена яєчна шкаралупа, кісткове або рибне борошно, висівки, соняшникова макуха. Така добавка забезпечить птахів усіма відсутніми речовинами.
  • Як джерело додаткового білка і кальцію в раціоні можна додавати в їжу мотиль або хробаків.
  • В окремих ємностях у пташнику повинні стояти крейда, дрібний гравій, товчені черепашки.
  • Воду для пиття взимку необхідно підігрівати до оптимальної кімнатної температури.

Створивши всі необхідні умови в пташнику, а також відрегулювавши раціон птиці, ви зможете досягти непоганих продуктивних показників та отримувати якісні яйця навіть у зимовий період.

Головне — дотримуватися нескладних і нечисленних правил, і тоді птахи будуть здорові та задоволені.

Збалансоване харчування для курей-несучок взимку

Правильне харчування у необхідній кількості дуже впливає на продуктивні показники птиці. Тому взимку важливо планувати раціон курей, виходячи з низки правил:

  1. Влітку необхідно засушити різні трави (кропиву, конюшину, куряче просо), зв’язати заготовки в невеликі пучки та розвісити не високо над підлогою.
  2. Додавати до раціону курей варені коренеплоди (буряк, кабачки, морква, картопля, гарбуз).
  3. Готувати спеціальні мішанки, до складу яких входять подрібнена яєчна шкаралупа, кісткове або рибне борошно, висівки, соняшникова макуха. Така добавка забезпечить птахів усіма відсутніми речовинами.
  4. Як джерело додаткового білка і кальцію в раціоні можна додавати в їжу мотиль або хробаків.
  5. В окремих ємностях у пташнику повинні стояти крейда, дрібний гравій, товчені черепашки.
  6. Воду для пиття взимку необхідно підігрівати до кімнатної температури.

Зимівка несучок в теплиці з полікарбонату

Останнім часом багато пташників знайшли цікаве рішення — зимівля курей несучок у теплицях. Використання приміщення, що пустує в зимовий час, стає все більш популярним і вважається дуже ефективним і доцільним заняттям.

Щоб зимівля птаха пройшла успішно, потрібно створити сприятливі умови, провівши роботи з облаштування теплиці.

При підготовці теплиці до розміщення на зиму курей несучок необхідно:

  • очистити приміщення, видалити зайву землю;
  • виключити протяги;
  • зробити вентиляцію;
  • провести штучне висвітлення;
  • відсипати підстилкою підлогу;
  • встановити необхідне обладнання, сідала.

Найважливіше питання, яке доведеться вирішувати пташнику, – підтримання комфортного температурного режиму.

Навіть у найсильніший мороз температура в теплиці не повинна опускатися нижче 0 ° C, нижче кури можуть не витримати. Тому без додаткового опалення не обійтись.

Харчування для зігрівання

Звичайно ж, одного лише обігріву недостатньо, щоб несушки добре почували себе і давали стабільно яйця в зимовий сезон. Крім цього, слід подбати про правильний раціон.

Взимку періодичність годівлі має бути збільшена до трьох разів на добу. Урізноманітнюйте раціон птахів овочами, кашами, мішанками. Давайте птахам пшеницю та овес. Використовуйте добавки з вмістом вітамінів та мінералів.

Знання того, яку температуру витримують кури взимку, допоможе уникнути багатьох проблем у веденні сільського господарства. Курка – це свійський птах, який вимагає до себе особливої ​​уваги. Вона воліє гуляти травою, а не снігом. Тому до утримання курей взимк
у треба підходити з усією відповідальністю, якщо господар не хоче, щоб поголів’я пернатих зменшилося і не знизилася несучість, їм треба створити сприятливі умови.

Яку температуру витримують кури взимку: у сараї, в курнику, при якій температурі несуться

Власникам курей необхідно потурбуватися про пристрої курятника до настання зими. Якщо в планах — цілорічне отримання яєць, то варто знати, яку мінімальну температуру домашні птахи здатні переносити і при будь-яких температурних показниках можуть здійснювати яйцекладку. Про це і не тільки піде мова нижче.

Яку температуру переносять кури взимку?

Кури відносяться до невибагливим домашнім птахам, здатним швидко і добре адаптуватися до будь-яких умов. Влітку вони можуть з раннього ранку і практично до настання темряви гуляти на вулиці, добуваючи собі корм. Головні умови, які потрібно забезпечити, — це чистий курник з зручними насестами для сну і відпочинку, а також свіжа вода.

У зимовий час, якщо курей утримують на м’ясо або для розмноження, сильно турбуватися про їх зміст також не доведеться. Інша справа, якщо від курей потрібна хороша несучість. Тут без надання особливих умов, в тому числі і проживання в теплих температурах, не обійтися.

Чи знаєте ви? Несучки можуть відкладати яйця тільки при денному або штучному освітленні. Якщо час яйцекладки довелося на ніч, птах відтягне процес, поки не настане ранок або не включиться світло.

В курнику

Рекомендовано, щоб температура в пташнику не опускалася нижче +15 градусів Цельсія. Кури можуть переносити і мінусову температуру, проте вплив її на протязі тривалого часу згубно позначається на несучості.

Тому утримання курей-несучок взимку стає недоцільним, адже в цей час зростає кількість необхідного корми, витрати на електроенергію, необхідну для освітлення.

При температурі нижче 10 градусів морозу може відбуватися обмороження сережок і гребенів. Для того щоб їх вберегти, необхідно застосовувати змазування вазеліном, натуральним жиром.

На прогулянці

Випускати гуляти курей можна при температурі до мінус 10 °С. Чим нижче температура, тим прогулянка повинна бути коротше. Тривалий вигул на морозі не кращим чином позначається на рівні несучості. Досить буде випускати птахів не довше, ніж на 2 години в день. При поганій, вітряної, сніжної погоди, ожеледі прогулянки можна не робити, щоб уникнути травмування та застуди птахів.

При якій температурі несуться кури?

В оселі домашніх птахів повинна підтримуватися температура на рівні +23…+25 градусів за Цельсієм. Саме в таких умовах кури не здатні знижувати свою продуктивність. Щоб таку температуру забезпечити, потрібно утеплення приміщення і встановлення штучних джерел обігріву.

Падіння температури нижче +15 °С призводить до зниження рівня несучості, нижче +5 °С — до її повної зупинки.

Чи знаєте ви? Незважаючи на поширену думку про малому розмірі мозку і низьких розумових здібностях курей, вчені стверджують, що вони здатні запам’ятовувати близько 100 людських осіб, орієнтуватися в часі, дізнаватися господаря і своїх сусідів з курника.

Як підготувати курник до зимових холодів?

Курник або сарай, в якому містяться кури, до зими потрібно підготувати — зробити його утеплення, перевірити роботу вентиляції. Якщо такої немає, то її потрібно буде обладнати. Також перед запуском курей на зимівлю потрібно дезінфекція приміщення двома кілограмами вапна, розведеними в десяти літрах води.

Утеплення

На вибір утеплювача буде впливати вид матеріалу, з якого виготовлений курник. Якщо стіни і дах дерев’яні, то для утеплення підійдуть піноплекс, пінопласт, мінеральна, базальтова вата, плити.

При будівництві пташиного житла «з нуля» найчастіше для утеплення використовують пінопласт або тирса. Одним з економічних варіантів є фольгований пенофол.

Важливо пам’ятати про те, що будь-утеплювач всередині повинен бути добре вмонтований, щоб птахи не мали до нього доступу, не змогли клювати, і таким чином наносити загрозу своєму здоров’ю та життю. На підлозі повинна бути підстилка шаром не менше 15 див. Курям як підстилкового матеріалу підходять торф і тирсу. Їх можна змішувати з соломою.

Важливо! Одним з найбільш економічних варіантів обігріву курника є установка інфрачервоних ламп, оскільки вони виконують кілька функцій. Крім обігріву курей і сідало, вони освітлюють приміщення і знижують агресію у птахів. Одна лампа в 250 Вт здатна обігріти площу 12 кв. м.

Утеплення стін і даху — це хороший і маловитратний спосіб підтримки тепла в курнику, які підходить для регіонів з помірним кліматом. Але при суворих зимах потрібно штучний обігрів — з використанням нагрівальних приладів. Для підтримки плюсових температур застосовують електричні обігрівачі, газовий, пічний, водяний обігрів, інфрачервоне випромінювання від ламп і обігрівачів. Вибір системи обігріву буде залежати від площі пташника і кількості містяться голів. Обігрівачі потрібно обов’язково встановлювати таким чином, щоб кури не мали до них доступу. Найбільш практичний спосіб — приміщення в дерев’яний короб з отворами.

Вентиляція

Вентиляція в курнику виконує кілька функцій:

  • надходження свіжого повітря;
  • видалення шкідливих парів, які виділяють пташині екскременти;
  • підтримання оптимальної температури;
  • нормалізація рівня вологості повітря.

Правильне харчування курей взимку

Величезний вплив на рівень несучості надає харчування курей. Потрібно намагатися, щоб щоденне меню несучки складалося з наступних інгредієнтів:

  • зернових (пшениці, ячменю, вівса, кукурудзи);
  • коренеплодів, картоплі, овочів (картоплі, моркви, буряка, капусти, гарбуза);
  • зелених трав’янистих рослин (кропиви, кульбаби, люцерни, конюшини);
  • мікро – і макроелементів (кальцію, фосфору, натрію, хлору);
  • вітамінних добавок, що містять вітаміни А, групи В, D, До, Е.

Корм для несучок потрібно заготовлювати в літній час — висушити трави, помістити на тривале зберігання бульби і коренеплоди, обмолотити і подрібнити зерно.

У зимовий час, коли лише звичайним кормом забез
печити надходження всіх необхідних вітамінів і мінералів не виходить, потрібно додавати комбікорми та премікси, наприклад, такі як:

Дозування преміксів потрібно буде розраховувати, враховуючи вік, породу, спосіб утримання, основний раціон, сезонність.

Фахівці радять складати зимове меню несеться курки, дотримуючись таких рекомендацій за змістом:

  • зернові — 120 г;
  • зволожена мешанка — 30 г;
  • картопля відварна — 100 г;
  • макуха — 7 г;
  • крейда — 3 г;
  • сіль — 0,5 г;
  • кісткове борошно — 2 г;
  • дріжджі — 1 р.

Годування здійснюють 3 рази в день. Пташиний сніданок повинен складатися з вареного зерна і картоплі, висівок, шкаралупи, солі. Обід — з мішанок, овочів, трави. Вечеря — із зерна.

Щоб курка нормально харчувалася, меню необхідно періодично міняти, інакше воно їй набридне, і птах втратить апетит. В поїлках повинна обов’язково бути присутнім свіжа чиста вода. В зимовий час її температура не повинна опускатися нижче +15 °С, інакше птахи можуть захворіти.

Порушення в роботі ШЛУНКОВО-кишкового тракту курки і падіння несучості можна отримати, якщо годувати птицю:

  • сіллю і солоними продуктами у великих кількостях;
  • недозрілі овочами;
  • позеленевшим від довгого перебування на сонці картоплею;
  • цибулею;
  • бобовими культурами в сухому або недоваренном вигляді;
  • сухим рисом;
  • яблучними насінням;
  • сирими яйцями.

Важливо! При тривалому знаходженні картоплі під впливом сонячних променів в ньому виробляється отруйна для сільськогосподарських тварин і птахів речовина соланін. Такі бульби заборонені для згодовування, оскільки можуть призводити до серйозних отруєнь, аж до смерті.

Фактори, що впливають на яйценосність курей взимку

На продуктивність курей-несучок в зимовий період впливає кілька чинників:

Підводячи підсумок, можна стверджувати, що кури в принципі можуть витримувати низькі температури без шкоди для життя і здоров’я. Проте стабільний «мінус» в курнику неминуче веде до того, що птахи перестають нестися. Тим птахівникам, які планують стабільно отримувати яйця в зимовий період, необхідно подбати про встановлення вентиляції, обігріву, утепленні пташника і заготівлі насичених вітамінами кормів.