Грошове дерево скидає листочки: причини та що робити
Якщо ви поливаєте товстянку неправильно, це негативно позначається на її стані:
- при недостатньому поливі її листочки виглядають зморщеними, зів’ялими, стоншеними (рано чи пізно вони починають опадати, оголюючи стовбур деревця);
- через надмірний полив на листочках з’являються білі точки, корінці поступово загнивають і рослина починає втрачати листяне оздоблення, а саме поступово пропадає.
Просто внесіть корективи в режим поливу товстянки. Це допоможе їй прийти в норму.
Поливайте рослину, дотримуючись цих правил:
- періодичність — 1 раз в 10-14 днів (взимку ще рідше — 1 раз в 3-4 тижні);
- полив тільки при просиханні земляного кому в горщику на 90%.
Помилки в організації освітлення квітки
Ваше грошове деревце може втрачати листочки і через брак світла. В цьому випадку листя його дрібніє, відбувається витягування гілочок. А потім листяне оздоблення поступово починає опадати, починаючи з нижнього ярусу. Стовбур і гілочки при цьому оголюються, і рослина при цьому виглядає куцою, негарною.
Велика кількість світла — те, що потрібно цій рослині, щоб бути здоровою і мати гарний вигляд.
Однак попадання на неї прямих сонячних променів варто всіляко уникати. Від контакту з сонцем листочки почервоніють, зморщаться і поступово відсохнуть.
Щоб товстянка не втрачала листя через неправильне освітлення, переставте її на добре освітлене сонцем підвіконня, але не забудьте повісити на вікно тонку тканину або промаслений папір. Цей саморобний екран захистить рослину від прямих сонячних променів, зробить світло розсіяним.
Нехтування підгодівлею
Хоч товстянка нерідко росте в дикому середовищі на неродючих ґрунтах, вдома в горщику все ж їй потрібен ґрунт, багатий на поживні речовини. Адже ми хочемо, щоб грошове деревце було здоровим і красивим!
Якщо листя опадає, а світла досить і поливаєте рослину ви правильно, значить, її не вистачає харчування. Підгодуйте товстянку купленим в магазині добривом для кактусів і сукулентів.
Не нехтуйте підгодівлею. У теплу пору року (травень-вересень) вносьте добрива з періодичністю 1 раз в 14 днів. Робіть це після поливу квітки.
Тепер ви знаєте, чому ваше грошове деревце втрачає листочки. Беріть на замітку наші підказки — і зелений улюбленець порадує вас своїм рясним листяним оздобленням.
Як виростити оливкове дерево в домашніх умовах?
Оливкове дерево відноситься до сімейства маслинових, прийшло до нас із Греції. Саме там, за переказами, богиня Афіна дала жителям цієї країни першу гілку, з якої в подальшому виросло дерево. В даний час ці вічнозелені дерева вирощують у південних країнах, де переважає помірний клімат. Все більше садівників-любителів намагаються завести це унікальне дерево у себе вдома. Але перш ніж придбати оливкове дерево, слід визначитися, для чого його планують вирощувати, а відповідно вибрати сорт дерева.
Оливкове дерево – кімнатна рослина. Догляд в домашніх умовах
Найчастіше в квартирах вирощують оливкові дерева не для отримання плодів, а заради красивого вигляду цієї рослини. Його довгі листочки мають сіро-зелений колір, містять флавоноїди і третерпены. При купівлі такого дерева варто обов’язково запитати у продавця про сорт рослини.
Оливкові дерева поділяються на три сорти:
Вирощуючи оливкове дерево у себе вдома, треба пам’ятати кілька правил. В домашніх умовах краще заводити дерево заввишки не більше 2 м, Так як оливки є дводомними, означає, що для отримання плодів потрібні як жіночі, так і чоловічі клітини. Запилювати доведеться самостійно, краще використовувати для цього м’яку пензлик.
Оливкове дерево має виростати в грунті, багатим вапняком і з гарному дренажем. Також до складу грунту повинні входити пісок, дерен і торф. Не слід заливати грунт, навпаки, вона повинна бути сухуватою. Поливати навесні і влітку можна по мірі висихання грунту, а ось взимку достатньо буде 1-2 раз в 7-10 днів.
Якщо дерево буде рости в квартирі, тримати його треба на західному вікні. Воно любить багато світла, але не переносить палючих променів сонця. У теплі літні місяці рекомендується виносити рослину на вулицю або балкон. В період формування нирок, а також у період енергійного зростання дереву потрібно багато світла. В зимові, холодні місяці буде потрібно додаткове підсвічування щоб уникнути опадання листків.
Самою оптимальною температурою в літній період є 20-22 С, а в зимовий – не вище 12 С. Щоб крона дерева придбала куля
сту форму, потрібно регулярно проводити обрізку. Під час цього слід прибрати засохлі гілки і занадто довгі пагони. Якщо ж дерево вирощується для отримання плодів, то обрізку практично не виробляють, так як оливки з’являться лише на гілках минулого року.
Щоб дерево росло вгору, а не ставало кущем, слід регулярно прибирати нові пагони, а також нижні листки, довгі або слабкі гілки. Якщо взимку маслину поставити в прохолодне місце з температурою не вище 10-12 С, зменшити полив і залишити в спокої, то навесні вона обов’язково зацвіте.
Оливкове дерево з насіння
Вважається, що розмноження або вирощування оливкового дерева насіння самий трудомісткий, але завдяки йому можна побачити весь процес вирощування цієї рослини. Для того, щоб збільшити схожість насіння, їх треба проростити. Спочатку насіння замочують в розчині лугу (каустичної соди) на 15-17 годин. Після обполіскують чистою водою і висаджують в маленький горщик (діаметром не більше 5-7 см). Сильно поглиблювати не варто, достатньо посадити в грунт на глибину 1-2 див Грунт підійде легка і пухка. Зазвичай така грунт складається з піску, дерну, торфу. Поливати слід у міру підсихання грунту, намагатися не засушити, ні залити грунт. Перші паростки повинні з’явитися через 8-10 тижнів. Потрібно враховувати той факт, що з насіння виростає не більше 40% паростків, а плоди з’являться не раніше ніж через 10 років.
Оливкове дерево: розмноження живцями
При розмноженні живцями нове дерево зможе порадувати вас плодами вже через 2-3 роки. Обробити зрізані 2-3-річні гілки засобом для стимуляції росту і висадити в пісок на глибину 10-12 сантиметрів і накрити ковпаком зі скляною або пластиковою банки. При хорошому освітленні і підтримці температури на рівні 240-260, укорінення відбудеться вже через місяць. Поливати живці категорично не рекомендується, бажано використовувати тільки обприскування відстояною, теплою водою. А після цього почнуть з’являтися нові, молоді пагони. Для повного формування кореневої системи знадобиться від трьох до чотирьох місяців. І вже після цього періоду можна буде висаджувати молоде деревце у великий горщик. Починати розмноження таким способом краще в осінній період. Тоді до весни нове, вкорінене оливкове дерево буде прикрашати ваш підвіконня.
У цьому відео представлений пізнавальний матеріал про те, як виростити оливкове дерево в домашніх умовах.
Оливкове дерево пересадка
Щорічно з кінця лютого до середини квітня варто пересаджувати оливкові дерева, які не досягли чотирьох або п’ятирічного віку. Далі достатньо це робити один раз у два-три роки навесні. Для того щоб не пошкодити коріння, пересадку проводять методом перевалки, тобто землю з коріння не відбивають, а пересаджують в більший горщик і додають новий грунт.
Оливкове дерево. Догляд в домашніх умовах: опадає листя, чому?
При дотриманні температурного режиму, освітлення, спокою в зимовий період це дерево принесе не тільки естетичне задоволення, але і плоди.
У цьому відео докладно описано, як виростити оливкове дерево в домашніх умовах. Не забувайте залишати питання і коментарі до статті.