Не такий вже й корисний: ось як гранат може нашкодити вам
Гранати вважаються надзвичайно корисними, і для лікування та їжі використовують не тільки їхні плоди, але й листя, квіти, шкірку та навіть кору рослини. Втім, у неї вистачає і побічних ефектів.
Як гранати можуть нашкодити
Найсерйозніший побічний ефект від гранатів – можлива алергія, яка може проявитися у досить невеликої частки населення. Попри те, що це захворювання справді рідкісне, воно може бути небезпечним для життя, тож ставитися до ознак алергії варто вкрай серйозно.
Якщо після вживання фрукта в вас з’явилися набряки в горлі, подразнення, спазми в шлунку, виразки в роті та кропив’янка, негайно зверніться до лікаря. У важких випадках алергії може виникнути задишка та анафілактичний шок. Одне з досліджень показало, що алергічна реакція на гранат може спричинити еритему і свербіж вже протягом 10 хвилин після того, як ви з’їли фрукт.
Гранат може спричинити алергічну реакцію / Фото Pexels
Пам’ятайте і про те, що гранат може взаємодіяти з певними ліками та викликати небажані побічні ефекти. Тож якщо ви вживаєте специфічні медикаменти, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем перед тим, як додавати ці соковиті фрукти до свого раціону.
Зокрема, погано взаємодіє гранат з ліками, що розщеплюються печінкою та ліками проти високого кров’яного тиску.
Щоб організм працював без збоїв, потрібно не лише слідкувати за харчуванням, а підходити комплексно до здоров’я. Важливо вчасно робити детоксикацію організму. Поєднання препаратів Лімфоміозот і Галіум-Хеель чинять імуномодулюючу, протизапальну, дренажну та дезінтоксикаційну дії. Тож ви почуватиметесь комфортно і будете сяяти здоров’ям.
Отож, цей фрукт знижує артеріальний тиск, і хоч для більшості людей це хороша новина, люди з низьким тиском мають уникати цього фрукта. Також цей його ефект може викликати проблеми під час хірургічних втручань. Тож потрібно припинити вживати гранат за два тижні перед запланованою операцією.
Ще одна категорія людей, яким не варто їсти гранат – вагітні жінки. Досліджень щодо впливу фрукта на плід все ще недостатньо, проте експерименти на тваринах показали, що додавання гранатового соку в раціон може спричинити затримку росту плода та зменшення його голови.
Проте надмірне вживання граната може принести проблеми будь-якій людині. Якщо ви з’їсте його надто багато, можете зіштовхнутися з неприємними розладами травлення. Серед симптомів: нудота, біль у животі та діарея.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.
Лікар назвала небезпечні властивості гранату
Лікар-дієтолог Наталія Самойленко розповіла, кому не можна їсти гранат.
Експерт зазначила, що при підвищеному тиску вживати насіння і сік граната дуже корисно, оскільки цей рослинний продукт розріджує кров властивістю, допомагає запобігти тромбозу. Але дана властивість робить його протипоказаним при гіпотонії.
“Протипоказано їсти гранати людям зі зниженим тиском”, – пояснила Самойленко.
Дієтолог зазначає, що з особливою обережністю слід вживати плоди граната вагітним жінкам і дітям до трьох років. Також протипоказаний гранат при виразці шлунку, так як його кісточки сильно пошкоджують слизову.
Також сік граната протипоказаний людям з гастритом з підвищеною кислотністю і виразковою хворобою.
Також медик озвучила інші протипоказання до вживання граната:
- гостра стадія панкреатиту;
- запор;
- алергія на гранат;
- захворювання зубів і емалі.
Здоров’я – про що раніше повідомляв Главред:
- Вчені знайшли незвичайний зв’язок між кавою, чаєм і діабетом.
- Лікар-онколог розповіла, кому не можна пити молоко і кефір.
- Експерт розповіла, що бадьорить тіло краще кави.
- Медики назвали дієві методи, дотримання яких дозволяє людині швидше заснути. Як кажуть сомнологи, перед сном категорично не варто читати новини.
- Також медики назвали продукти, від яких потрібно відмовитися при головних болях.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.