Корисні поради

Коли можна відмовитися від позову

Глава 5. Відмова позивача від позову. Примирення сторін. Стаття 189. Відмова від позову та визнання позову

1. Позивач може відмовитися від позову, а відповідач — визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.

2. До ухвалення судового рішення у зв’язку з відмовою позивача від позову або визнанням позову відповідачем суд роз’яснює сторонам наслідки відповідних процесуальних дій, перевіряє, чи не обмежений представник відповідної сторони у повноваженнях на їх вчинення.

3. Про прийняття відмови від позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі. У разі часткової відмови позивача від позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі щодо частини позовних вимог.

4. У разі визнання позову відповідачем повністю або частково суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову повністю або у відповідній частині вимог.

5. Суд не приймає відмови від позову, визнання позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

6. Суд не приймає відмову позивача від позову, визнання позову відповідачем у справі, в якій особу представляє її законний представник, якщо його дії суперечать інтересам особи, яку він представляє.

Заява про відмову від позову

Зразок бланка / документу – заява про відмову від позову в Україні

Позивач може відмовитися від позову, а відповідач – визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. Пропонуємо зразок заяви про відмову від позову

До ухвалення судового рішення у зв’язку з відмовою позивача від позову або визнанням позову відповідачем суд роз’яснює сторонам наслідки відповідних процесуальних дій, перевіряє, чи не обмежений представник відповідної сторони у повноваженнях на їх вчинення.

У разі відмови позивача від позову суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі.

Суд не приймає відмову позивача від позову, визнання позову відповідачем у справі, в якій особу представляє її законний представник, якщо його дії суперечать інтересам особи, яку він представляє.

Зразок

Номер засобу зв’язку _________________

про відмову від позову

В провадженні ___________________________________________________ знаходиться

цивільна справа за позовом ___________________________________________________

На теперішній час у зв’язку із тим, що:__________________________________________

(зазначити причини та обставини)

виникла необхідність відмовитись від заявленого позову.

Згідно ч.1 ст. 206 ЦПК України позивач може відмовитись від позову, а відповідач – визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.

Згідно ч. 3 ст. ст. 206 ЦПК України у разі відмови від позову суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі.

З наслідками закриття провадження у справі, які передбачені ч. 2 ст. 256 ЦПК України Заявник обізнаний (-на).

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 206 Цивільного процесуального кодексу України, –

1. Прийняти відмову позивача від позову до ________________________________________

та закрити провадження по справі.

2. Ухвалу суду про закриття провадження у справі направити Заявнику (Позивачу) поштовим листом на адресу дли листування.

«______» _____________ 20___ р. ________________/________________/

Дата оновлення: 01.02.2024