Помер космонавт Леонов, який зробив перший крок у відкритий космос
Перша в історії людина, яка здійснила вихід у відкритий космос, двічі Герой Радянського Союзу Олексій Леонов помер у Москві на 86-му році життя.
Джерело: ТАСС із посиланням на помічницю космонавта Наталю Філімонову
Пряма мова Філімонової: “Олексій Архипович помер у госпіталі імені Бурденка після тривалої хвороби”.
Деталі: Прощання й похорон космонавта відбудуться 15 жовтня на Федеральному військовому меморіальному кладовищі (Митищі, Московська область).
Передісторія:
- Олексій Леонов народився 30 травня 1934 року в російському селищі Листвянка, школу закінчив у Калінінграді, а в 1953-1955 роках навчався в Кременчуцькій військовій авіаційній школі у Полтавській області УРСР. Згодом був почесним громадянином Кременчука.
- 1960 року Леонова зарахували до першого загону радянських космонавтів.
- 18-19 березня 1965 року Олексій Леонов разом із Павлом Беляєвим здійснив політ у космос другим пілотом на космічному кораблі “Восход-2”. Під час цього польоту Леонов здійснив перший в історії космонавтики вихід у відкритий космос тривалістю 12 хвилин і 9 секунд.
- Тоді сталося кілька позаштатних ситуацій: повернутися до корабля з космосу він зміг лише після стравлення надлишкового тиску в скафандрі, а перед приземленням відмовила автоматична система орієнтації – і Беляєв вручну зорієнтував корабель, “Восход-2” сів на 180 км північніше міста Перм, і дві ночі космонавти провели у тайзі на морозі.
- Тривалість того польоту склала 1 добу 2 години 2 хвилини 17 секунд.
- За успішне виконання польоту та за мужність і героїзм підполковник Леонов 23 березня 1965 отримав звання Героя Радянського Союзу, Орден Леніна та медаль “Золота зірка”.
- У 1967 році Леонов входив до складу радянських космонавтів, що готувались до польоту на Місяць.
- У 1975 році, 15-21 липня, разом із Валерієм Кубасовим здійснив другий політ командиром космічного корабля “Союз-19” за програмою “Союз – Аполлон”. Тривалість польоту склала 5 діб 22 години 30 хвилин 51 секунда.
- За успішне виконання польоту Леонов у 1975 році був нагороджений другою медаллю “Золота зірка” та орденом Леніна.
- У 1970-1991 роках Леонов був заступником начальника центру підготовки космонавтів.
- З березня 1992 року генерал-майор авіації Леонов перебував у запасі. Після виходу на пенсію у 1991 мешкав у Москві.
- Леонов – автор 4 винаходів та 10 наукових праць. Він також отримав визнання як художник: із 1965 року у тандемі з художником-фантастом Андрієм Соколовим створював поштові марки, живопис та графічні роботи на космічну тематику.
Помер Олексій Леонов – перша людина, що побувала у відкритому космосі
18 березня 1965 року Леонов першим у світі здійснив вихід з космічного корабля у скафандрі.
У Росії на 86 році життя помер радянський космонавт Олексій Леонов, який став першим у світі космонавтом, що вийшов у відкритий космос.
Як повідомляє «Русская служба BBC», про смерть Леонова повідомили у прес-службі Центру підготовки космонавтів (ЦПК) імені Гагаріна.
Прощання та похорон космонавта відбудуться 15 жовтня на федеральному військовому меморіальному кладовищі у Митищах.
18 березня 1965 року Леонов першим у світі здійснив вихід з космічного корабля у скафандрі, і провів у відкритому космосі 2 хвилини 9 секунд.
В 1975 році Леонов був командиром корабля “Союз-19”, який здійснив історичну стиковку з американським “Аполлоном”.
Біографія Олексія Леонова
Леонов народився в російському селі Листвянка, на території сучасної Кемеровської області РФ. Батько майбутнього космонавта працював на шахтах українського Донбасу, вивчився на ветеринара, але в 1937 році був репресований.
Сім’ю Леонова вигнали з дому і позбавили майна. Батька Леонова реабілітували лише в 1939 році, його родина переїхала до родичів у Кемерове, де змушена була тулитися в бараку на 11 людей.
У 1955 році Олексій Леонов закінчив авіаційну школу в Кременчуці, а в 1957 році – Чугуївське військове авіаційне училище льотчиків. У 1960 році був зарахований до першого загону радянських космонавтів, разом з Юрієм Гагаріним.
У березні 1965 року відбувся знаменитий космічний політ Олексія Леонова і Павла Бєляєва на кораблі «Восход-2». В рамках цього польоту Леонов здійснив перший в історії космонавтики вихід у відкритий космос, який ледь не закінчився трагедією. Опинившись в космосі, космонавт страждав від тахікардії, гіпертермії і гіпергідрозу, а повернення на б
орт ускладнилося тим, що скафандр сильно роздуло через різницю тисків. Лише мужність та стійкість космонавтів дозволили завершити місію успішно.
У 1965 Леонов у складі групи космонавтів працював над радянською місячною програмою.
У 1975 році Леонов став командиром екіпажу корабля «Союз-19» і разом з Валерієм Кубасовим провів стиковку з американським кораблем «Аполлон-21». Місія «Союз – Аполлон» стала першим в історії досвідом стикування кораблів різних країн, а крім того, мала величезне ідеологічне значення для подальшої розрядки у відносинах між Вашингтоном і Москвою.
У 1991 році Леонов вийшов на пенсію і жив в Москві. У космонавта було дві дочки: Вікторія (померла в 1996 році) і Оксана (обіймає посаду віце-президента російського «Альфа-банку»).
Леонов також проявив себе як художник-аматор. У співпраці з художником-фантастом Андрієм Соколовим він створив ряд поштових марок космічної тематики.
Помер космонавт, який зробив перший крок у відкритий космос
На 86-му році життя помер льотчик-космонавт Олексій Леонов – перша людина, що вийшла у відкритий космос.
“Олексій Архипович помер у госпіталі імені Бурденка після тривалої хвороби”, – сказала його помічниця Наталія Філімонова.
За її словами, прощання і похорони космонавта пройдуть 15 жовтня на Федеральному військовому меморіальному кладовищі (Митищі, Московська область).
У пресслужбі російського Центру підготовки космонавтів підтвердили інформацію про смерть Леонова.
Леонов був одинадцятим радянським космонавтом і першою людиною, що вийшла у відкритий космос. Це сталося в тому 1965 року під час польоту на космічному кораблі “Восток”. У липні 1975 року Леонов брав участь у спільному польоті радянського і американського космічних кораблів – “Союз-Аполлон”. Він був двічі героєм Радянського Союзу.
Відомий також як художник, автор картин на космічні теми.
Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.
Актуально
Актуально
При цитуванні і використанні будь-яких матеріалів в Інтернеті відкриті для пошукових систем гіперпосилання не нижче першого абзацу на «ukrinform.ua» — обов’язкові, крім того, цитування перекладів матеріалів іноземних ЗМІ можливе лише за умови гіперпосилання на сайт ukrinform.ua та на сайт іноземного ЗМІ. Цитування і використання матеріалів у офлайн-медіа, мобільних додатках, SmartTV можливе лише з письмової згоди “ukrinform.ua”. Матеріали з позначкою «Реклама» та «PR», а також матеріали в блоці «Релізи» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.
© 2015-2024 Укрінформ. Усі права застережені.